powieksz zero pomniejsz

2017 Winter Polish Open

IMG_0123,

Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych 2017 w Szczecinie zakończyły się po raz kolejny ogromnym sukcesem. W dniach 22-26 listopada bieżącego roku, mieliśmy okazję gościć ogromną liczbę zawodników pływania z całej Polski, z miast takich jak:

 

· BIAŁYSTOK
· CZĘSTOCHOWA
· GDAŃSK
· GORZÓW
· IKS WARSZAWA
· KALISZ
· KATOWICE
· KOSZALIN
· KRAKÓW
· KSN WARSZAWA
· LUBLIN
· ŁÓDŹ
· PŁOCK
· POZNAŃ
· RADOM
· RZESZÓW
· SZCZECIN
· TARNÓW
· WROCŁAW
· ZIELONA GÓRA

 

Ponadto, do Polski zawitały reprezentacje krajów:

 

· HOLANDIA
· INDIE
· IZRAEL
· KOREA
· KAZACHSTAN
· ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

 

 

Podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu mieliśmy okazję oglądać poczynania wielu wspaniałych zawodników.

 

Najlepszym klubem zawodów okazała się reprezentacja Start Białystok, zdobywając aż 37 medali złotych, 18 srebrnych oraz 20 brązowych – łącznie 75 medali. Zaraz za nimi uplasowała się drużyna Start Katowice, z wynikiem 31 medali złotych, 18 srebrnych oraz 15 brązowych – łącznie 64 medale. Trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej zajęła drużyna Holandii, zdobywając łącznie 24 medale (19 złotych i 5 srebrnych), jednak należy zaznaczyć, iż reprezentacja tego kraju liczyła jedynie dwóch zawodników!

 

 

Szczegółowe wyniki można znaleźć pod adresem:

www.live.megatiming.pl

 

Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu były również dla wielu zawodników miejscem debiutu w tej dyscyplinie sportu. Mieliśmy okazję obejrzenia występu wielu wspaniałych juniorów, rokujących na wspaniałe wyniki w przyszłości. Trzymamy za wszystkich kciuki i życzymy samych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej!

 

 

Relacja zdjęciowa z wydarzenia znajduje się na naszej stronie poświęconej zawodom:

www.swimming.szczecin.pl

lub pod bezpośrednim linkiem:

Google Photos

 

Mamy nadzieję, że czas spędzony w Szczecinie okazał się dla wszystkich zawodników i trenerów niezapomniany, a wyniki satysfakcjonujące. Już dziś liczymy na równie liczną obecność pływaków w roku 2018, podczas kolejnej edycji Winter Polish Open.

 

 

Wydarzenie finansowo wspierały: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polski Związek Sportu Osób Niepełnosprawnych START, Ministerstwo Sportu i Turystyki, PGE GIEK Dolna Odra, oraz Urząd Miasta Szczecin.

Aktualności

15 medali Szczecińskich Lekkoatletów na MP w Bydgoszczy

Dodano: 15.06.2018 14:05

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbył się w dniach 08-10.06.2018 r. w Bydgoszczy, zakończyły się dla Szczecińskich zawodników ogromnym sukcesem. Reprezentanci Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie zdobyli 15 medali.     Medalistami zawodów zostali:  Joanna Hańtzschel... Czytaj więcej»

12 medali Szczecińskich strzelców w Bydgoszczy

Dodano: 07.06.2018 13:54

W dniach 31.05 – 03.06.2018r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym.  Drużyna ze Szczecina wywalczyła 12 medali.     Srebrny medal zdobyła Jolanta Szulc w konkurencji R2 karabin pneumatyczny. Brązowy medal w P2 pistolet pneumatyczny... Czytaj więcej»

III miejsce Szczecińskich zawodników bocci!

Dodano: 28.05.2018 11:41

W dniach 25-27.05.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się  VIII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci.     Nasi zawodnicy: Lidia Kowalczyk, Jan Gawroński, Daniel Pietras zajęli 3 miejsce w kategorii integracja. Od zajęcia wyższej pozycji... Czytaj więcej»

Zmiany w sprawie ochrony danych osobowych – RODO

Dodano: 25.05.2018 11:54

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych... Czytaj więcej»

archiwum