powieksz zero pomniejsz

2017 World Shooting Para Sport Grand Prix in Szczecin – Dzień 4

IMG_0539,

W ostatnim dniu Grand Prix niepełnosprawnych w strzelectwie w Szczecinie mieliśmy przyjemność oglądać 3 konkurencje P5, FTR SH1 i R5. Pierwszą była kategoria P5, która polega na szybkim oddaniu serii 10 strzałów. Z tego powodu zawodnicy mieli utrudnione zadanie aby oddać precyzyjny strzał. Nie jest zaskoczeniem, że średnie trafienie wynosiło 8. Podczas tej konkurencji odbyły się 4 serie, w których od początku dominował ukraiński zawodnik Denysiuk Oleksii. Jedynie trzecia seria jego strzałów była trochę gorsza, mimo to zajął on pierwsze miejsce zdobywając złoty medal. Drugim miejscem mógł poszczycić się polski zawodnik Sowiński Szymon, którego wynikł różnił się od wyniku Ukraińca jedynie o 3 punkty. Tuż za nim znalazła się brytyjska zawodniczka Bailey Issy. Niestety jej ostatnia seria nie wyszła tak dobrze jak poprzednie. Zdobyła jedynie 79 punktów, a do drugiego miejsca brakowało jej 10 punktów. To była najbardziej dynamiczna konkurencja na tych zawodach.

 

W trakcie dnia odbyła się konkurencja Falling Target Rifle, podczas której odbyły się 3 rundy, w tym ostatnia runda finałowa, w której udział wzięło czterech zawodników: McMurtrie Glen (AUS), Doroshenko Andrii (UKR), Poucki Zoran (SRB) and Stoiev Iruii (UKR). Po pierwszym strzale publiczność nie mogła zdecydować kto wysunie się na prowadzenie, jednakże już w drugiej serii zwycięzcą okazał się Australijczyk. Czwarte miejsce zdobył Poucki Zoran. W trakcie finału mieliśmy przyjemność oglądać dogrywkę między dwoma zawodnikami. Dzięki temu drugie miejsce i srebrny medal zajął Stoiev Iurii, a brąz przypadł dla Andriia Doroshenko.

 

Ostatnią konkurencją podczas Grand Prix w Szczecinie była konkurencja R5. Oczywiście Ukraiński zawodnik Kovalchuk Vasyl nie zawiódł publiczności. Jego pierwszy strzał wynosił 10.8 punktu. Dzięki tak świetnemu początkowi, zdobył pozycję lidera, która utrzymał już do końca tej konkurencji zwyciężając w niej złoty medal. Tuż za nim uplasował się Serbski zawodnik Ristic Dragan, który w czwartej rundzie miał szansę na objęcie prowadzenia. On i Kovalchuk mieli po 148 punktów, niestety dla Serba, w kolejnej rundzie strzelił on po 10.6 a Serb trafił dwukrotnie 10.8 punktu. Ta sytuacja zdecydowała o tym, kto zajmie pierwsze, a kto drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął niemiecki zawodnik Beutel Michael. Jego występ był ciekawy, bo w pierwszej rundzie zajął on drugie miejsce, a w następnej już trzecie miejsce z różnicą tylko 0.1 punktu do Serba. Walecznością aż do samego końca może poszczycić się Vidic Sinisa, która ubiegała się o 3 miejsce. Ostatecznie zajęła ona jednak miejsce 4. z różnica jedynie 0.2 punktu do miejsca trzeciego.

 

 

 

 

GALERIA

 

 

Wydarzenie dofinansowane ze środków PFRON, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miejskiego, Urzędu Marszałkowskiego oraz jednostek sponsorskich Grupy Azoty i Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra

Aktualności

Medale dla Szczecina! GP 2018

Dodano: 13.04.2018 08:28

W dniu dzisiejszym odbyły się trzy konkurencje. Jako pierwsza obyła się konkurencja R2 10m Air Rifle Standing Women SH1. Walka była zacięta do samego końca. W finale wzięły udział zawodniczki z Ukrainy, Francji, Bułgarii i aż trzy reprezentantki Polski. Po... Czytaj więcej»

2018 Shooting Grand Prix – Dzień 1

Dodano: 12.04.2018 13:23

Dzisiejszy dzień rozpoczął się ceremonią otwarcia zawodów 2018 World Shooting Para Sport Grand Prix Szczecin. Reprezentacje wszystkich krajów pojawiły się bardzo licznie. Odwiedziły nas również takie osobistości jak: Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele ważnych osobistości takich jak: Krzysztof Kupis- Dyrektor... Czytaj więcej»

Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych

Dodano: 30.03.2018 16:12

Głównym założeniem treningów sportowych realizowanych w ramach projektu PFRON: Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, jest odpowiednie przygotowanie beneficjentów do udziału w konkursach i zawodach sportowych najwyższych rang krajowych, oraz międzynarodowych.     Regularne treningi... Czytaj więcej»

Rehabilitacja dzieci poprzez pływanie

Dodano: 21.03.2018 10:29

Zapraszamy wszystkich najmłodszych z niepełnosprawnością ruchową na darmową rehabilitację poprzez pływanie:

archiwum