powieksz zero pomniejsz

2017 World Shooting Para Sport Grand Prix in Szczecin – Dzień 4

IMG_0539,

W ostatnim dniu Grand Prix niepełnosprawnych w strzelectwie w Szczecinie mieliśmy przyjemność oglądać 3 konkurencje P5, FTR SH1 i R5. Pierwszą była kategoria P5, która polega na szybkim oddaniu serii 10 strzałów. Z tego powodu zawodnicy mieli utrudnione zadanie aby oddać precyzyjny strzał. Nie jest zaskoczeniem, że średnie trafienie wynosiło 8. Podczas tej konkurencji odbyły się 4 serie, w których od początku dominował ukraiński zawodnik Denysiuk Oleksii. Jedynie trzecia seria jego strzałów była trochę gorsza, mimo to zajął on pierwsze miejsce zdobywając złoty medal. Drugim miejscem mógł poszczycić się polski zawodnik Sowiński Szymon, którego wynikł różnił się od wyniku Ukraińca jedynie o 3 punkty. Tuż za nim znalazła się brytyjska zawodniczka Bailey Issy. Niestety jej ostatnia seria nie wyszła tak dobrze jak poprzednie. Zdobyła jedynie 79 punktów, a do drugiego miejsca brakowało jej 10 punktów. To była najbardziej dynamiczna konkurencja na tych zawodach.

 

W trakcie dnia odbyła się konkurencja Falling Target Rifle, podczas której odbyły się 3 rundy, w tym ostatnia runda finałowa, w której udział wzięło czterech zawodników: McMurtrie Glen (AUS), Doroshenko Andrii (UKR), Poucki Zoran (SRB) and Stoiev Iruii (UKR). Po pierwszym strzale publiczność nie mogła zdecydować kto wysunie się na prowadzenie, jednakże już w drugiej serii zwycięzcą okazał się Australijczyk. Czwarte miejsce zdobył Poucki Zoran. W trakcie finału mieliśmy przyjemność oglądać dogrywkę między dwoma zawodnikami. Dzięki temu drugie miejsce i srebrny medal zajął Stoiev Iurii, a brąz przypadł dla Andriia Doroshenko.

 

Ostatnią konkurencją podczas Grand Prix w Szczecinie była konkurencja R5. Oczywiście Ukraiński zawodnik Kovalchuk Vasyl nie zawiódł publiczności. Jego pierwszy strzał wynosił 10.8 punktu. Dzięki tak świetnemu początkowi, zdobył pozycję lidera, która utrzymał już do końca tej konkurencji zwyciężając w niej złoty medal. Tuż za nim uplasował się Serbski zawodnik Ristic Dragan, który w czwartej rundzie miał szansę na objęcie prowadzenia. On i Kovalchuk mieli po 148 punktów, niestety dla Serba, w kolejnej rundzie strzelił on po 10.6 a Serb trafił dwukrotnie 10.8 punktu. Ta sytuacja zdecydowała o tym, kto zajmie pierwsze, a kto drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął niemiecki zawodnik Beutel Michael. Jego występ był ciekawy, bo w pierwszej rundzie zajął on drugie miejsce, a w następnej już trzecie miejsce z różnicą tylko 0.1 punktu do Serba. Walecznością aż do samego końca może poszczycić się Vidic Sinisa, która ubiegała się o 3 miejsce. Ostatecznie zajęła ona jednak miejsce 4. z różnica jedynie 0.2 punktu do miejsca trzeciego.

 

 

 

 

GALERIA

 

 

Wydarzenie dofinansowane ze środków PFRON, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miejskiego, Urzędu Marszałkowskiego oraz jednostek sponsorskich Grupy Azoty i Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra

Aktualności

Projekt Statutu Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie

Dodano: 20.12.2017 14:03

Poniżej przedstawiamy Państwu projekt statutu zatwierdzony przez Delegatów Klubu podczas Nadzwyczajnego Zebrania Delegatów Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie, które odbyło się w dniu 11.01.2018 roku.    DOKUMENT MOŻNA POBRAĆ TUTAJ: LINK   Delegaci Klubu podczas Zebrania ustanowili również nowy... Czytaj więcej»

Mikołajkowe Zawody Sportowe 2017

Dodano: 12.12.2017 09:36

W dniu 10 grudnia 2017 roku podczas zawodów sportowych odbywających się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie mieliśmy okazję gościć specjalną osobę, jaką był sam Św. Mikołaj! Mikołajkowe Zawody Sportowe przebiegły pod jego czujnym okiem w najlepszym... Czytaj więcej»

Dobre granie, dobre wyniki!

Dodano: 07.12.2017 15:37

Mikołajkowy Turniej Bocci organizowany przez Integracyjny Klub Sportowy „Zieloni” Zielona Góra w dniu 06.12.2017 r. zakończył się sukcesem naszych zawodników: Lidii Kowalczyk, Daniela Gawrońskiego oraz Daniela Pietrasa. Nasza ekipa uplasowała się na drugim miejscu podium. Walka o pierwsze miejsce do... Czytaj więcej»

Złoto dla Pauliny Woźniak!

Dodano: 06.12.2017 13:56

Podczas kolejnego dnia Mistrzostw Świata w Meksyku, nasza zawodniczka Paulina Woźniak po raz kolejny udowodniła, jak doskonale wypracowała styl klasyczny. Podczas rywalizacji na 100m stylem klasycznym (SB8) pokonała z czasem (1:24,97) o niemal 10 sek. lepszym (!) rywalkę z Chin... Czytaj więcej»

archiwum