powieksz zero pomniejsz

2017 World Shooting Para Sport Grand Prix in Szczecin – Dzień 4

IMG_0539,

W ostatnim dniu Grand Prix niepełnosprawnych w strzelectwie w Szczecinie mieliśmy przyjemność oglądać 3 konkurencje P5, FTR SH1 i R5. Pierwszą była kategoria P5, która polega na szybkim oddaniu serii 10 strzałów. Z tego powodu zawodnicy mieli utrudnione zadanie aby oddać precyzyjny strzał. Nie jest zaskoczeniem, że średnie trafienie wynosiło 8. Podczas tej konkurencji odbyły się 4 serie, w których od początku dominował ukraiński zawodnik Denysiuk Oleksii. Jedynie trzecia seria jego strzałów była trochę gorsza, mimo to zajął on pierwsze miejsce zdobywając złoty medal. Drugim miejscem mógł poszczycić się polski zawodnik Sowiński Szymon, którego wynikł różnił się od wyniku Ukraińca jedynie o 3 punkty. Tuż za nim znalazła się brytyjska zawodniczka Bailey Issy. Niestety jej ostatnia seria nie wyszła tak dobrze jak poprzednie. Zdobyła jedynie 79 punktów, a do drugiego miejsca brakowało jej 10 punktów. To była najbardziej dynamiczna konkurencja na tych zawodach.

 

W trakcie dnia odbyła się konkurencja Falling Target Rifle, podczas której odbyły się 3 rundy, w tym ostatnia runda finałowa, w której udział wzięło czterech zawodników: McMurtrie Glen (AUS), Doroshenko Andrii (UKR), Poucki Zoran (SRB) and Stoiev Iruii (UKR). Po pierwszym strzale publiczność nie mogła zdecydować kto wysunie się na prowadzenie, jednakże już w drugiej serii zwycięzcą okazał się Australijczyk. Czwarte miejsce zdobył Poucki Zoran. W trakcie finału mieliśmy przyjemność oglądać dogrywkę między dwoma zawodnikami. Dzięki temu drugie miejsce i srebrny medal zajął Stoiev Iurii, a brąz przypadł dla Andriia Doroshenko.

 

Ostatnią konkurencją podczas Grand Prix w Szczecinie była konkurencja R5. Oczywiście Ukraiński zawodnik Kovalchuk Vasyl nie zawiódł publiczności. Jego pierwszy strzał wynosił 10.8 punktu. Dzięki tak świetnemu początkowi, zdobył pozycję lidera, która utrzymał już do końca tej konkurencji zwyciężając w niej złoty medal. Tuż za nim uplasował się Serbski zawodnik Ristic Dragan, który w czwartej rundzie miał szansę na objęcie prowadzenia. On i Kovalchuk mieli po 148 punktów, niestety dla Serba, w kolejnej rundzie strzelił on po 10.6 a Serb trafił dwukrotnie 10.8 punktu. Ta sytuacja zdecydowała o tym, kto zajmie pierwsze, a kto drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął niemiecki zawodnik Beutel Michael. Jego występ był ciekawy, bo w pierwszej rundzie zajął on drugie miejsce, a w następnej już trzecie miejsce z różnicą tylko 0.1 punktu do Serba. Walecznością aż do samego końca może poszczycić się Vidic Sinisa, która ubiegała się o 3 miejsce. Ostatecznie zajęła ona jednak miejsce 4. z różnica jedynie 0.2 punktu do miejsca trzeciego.

 

 

 

 

GALERIA

 

 

Wydarzenie dofinansowane ze środków PFRON, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miejskiego, Urzędu Marszałkowskiego oraz jednostek sponsorskich Grupy Azoty i Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra

Aktualności

15 medali Szczecińskich Lekkoatletów na MP w Bydgoszczy

Dodano: 15.06.2018 14:05

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbył się w dniach 08-10.06.2018 r. w Bydgoszczy, zakończyły się dla Szczecińskich zawodników ogromnym sukcesem. Reprezentanci Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie zdobyli 15 medali.     Medalistami zawodów zostali:  Joanna Hańtzschel... Czytaj więcej»

12 medali Szczecińskich strzelców w Bydgoszczy

Dodano: 07.06.2018 13:54

W dniach 31.05 – 03.06.2018r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym.  Drużyna ze Szczecina wywalczyła 12 medali.     Srebrny medal zdobyła Jolanta Szulc w konkurencji R2 karabin pneumatyczny. Brązowy medal w P2 pistolet pneumatyczny... Czytaj więcej»

III miejsce Szczecińskich zawodników bocci!

Dodano: 28.05.2018 11:41

W dniach 25-27.05.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się  VIII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci.     Nasi zawodnicy: Lidia Kowalczyk, Jan Gawroński, Daniel Pietras zajęli 3 miejsce w kategorii integracja. Od zajęcia wyższej pozycji... Czytaj więcej»

Zmiany w sprawie ochrony danych osobowych – RODO

Dodano: 25.05.2018 11:54

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych... Czytaj więcej»

archiwum