powieksz zero pomniejsz

2018 Shooting Grand Prix – Dzień 4

IMG_4382,

Dzisiaj był ostatni dzień naszych zawodów. Czas bardzo szybko minął. Dopiero co witaliśmy każde państwo na lotnisku,a teraz musimy się już żegnać. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Jako organizatorzy jesteśmy mądrzejsi o kolejne doświadczenia. Wiemy co należy jeszcze dopracować, aby nasze zawody były jeszcze bardziej przyjazne dla naszych licznych gości. Już odliczamy dni do kolejnego Grand Prix w Szczecinie!

 

 

 

Ale podsumujmy jeszcze dzisiejsze konkurencje.

Jako pierwsza odbyła się P5 10m Air Pistol Standard SH1. W tych zmaganiach mieliśmy przyjemność wyłonić zarówno zwycięzców indywidualnych jak i najlepsze drużyny.

Zacznijmy od nagród indywidualnych. Brązowy medal powędrował do zawodnika z Czech, Jakub Kosek, który uzyskał 342 punkty. Drugie miejsce zajął również zawodnik z Czech, Tomas Pesek, który zdobył 346 punktów. Zwyciężył reprezentant Polski, Szymon Sowiński, który zakończył zmagania sumą punktów 356.

W konkurencji drużynowej drugie miejsce zajęła reprezentacja Ukrainy, która zdobyła 997 punktów.W jej skład wchodzili: Andriy Zakhvatayev, Iryna Liakhu oraz Olga Kovalchuk. Zwyciężyła drużyna Polska, która uzyskała 1025 punktów. Polskę reprezentowali, Szymon Sowiński, Kacper Pierzyński i Sławomir Okoniewski. Medale wręczone zostały przez prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Pana Łukasza Szeligę.

W konkurencji tej został pobity Rekord Świata Juniorów przez reprezentanta Polski, Kacpra Pierzyńskiego

Drugą dekorację tego dnia mieliśmy zaszczyt przeprowadzić w kategorii Falling Target Rifle SH1. Po dogrywce w rundzie finałowej zwyciężył Oleksandr Denysenko, reprezentant Ukrainy. Drugie miejsce zajęła również zawodniczka z Ukrainy, Iryna Shchetnik. Brązowy medal wywalczył zawodnik z Polski, Burski Tadeusz. Nagrody w tej konkurencji zostały wręczone przez Pana Henryka Stranca, przewodniczącego Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Ostatnią konkurencją rozegraną na naszych zawodach było R5 10m Air Rifle Prone Mixed SH2. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka z Bułgarii, Milena Todorova, która uzyskała 210,6 punktu. Drugie miejsce powędrowało do reprezentanta Ukrainy, który zdobył 231,7 punktu. Pierwsze miejsce i złoto odebrał zawodnik z Ukrainy, Vasyl Kovalchuk kończąc z wynikiem 233,7 punktów. Medale naszym zwycięzcom wręczył Pan Łukasz Szeliga.

 

 

 

Zawody zakończyliśmy uroczystym bankietem w Hotelu Radisson podczas którego Komitet Organizacyjny wręczył trzy nagrody specjalne: Nagrodę Fair Play dla drużyny Ukrainy za użyczenie swojego sprzętu sportowego dla zawodniczki Singapuru, co pozwoliło jej na uczestniczenie w Grand Prix, nagrodę najlepszego strzelca karabinowego dla Schetnik Iryna, która pobiła trzy rekordy juniorów, oraz nagrodę najlepszego strzelca pistoletowego dla Szymona Sowińskiego.

 

 

 

Wszystkim gratulujemy, dziękujemy za bardzo liczne przybycie na nasze zawody. Zapraszamy za rok!

 

#Szczecin Kibicuje
Realizację Grand Prix dofinansowuje PFRON, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Szczecin, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

 

Aktualności

Zmiany w sprawie ochrony danych osobowych – RODO

Dodano: 25.05.2018 11:54

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych... Czytaj więcej»

Wiosenne Integracyjne Zawody Sportowe

Dodano: 23.04.2018 13:28

Kolejne Integracyjne Zawody Sportowe już wkrótce!   Wiosenne Integracyjne Zawody Sportowe odbędą się w dniach 11 – 13 Maja 2018 roku w Pustkowie. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy wiele wspaniałych dyscyplin sportowych w których będzie można sprawdzić swoje umiejętności. Między innymi:... Czytaj więcej»

2018 Shooting Grand Prix – Dzień 3

Dodano: 14.04.2018 12:36

Dzisiaj mieliśmy przyjemność oglądać zmagania zawodników w trzech konkurencjach. Jako pierwsza odbyła się konkurencja P1 10m Air Pistol Men SH1. W tej konkurencji mieliśmy zaszczyt udekorować zawodników zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Dekoracja zaczęła się od nagród indywidualnych. Trzecie miejsce... Czytaj więcej»

Medale dla Szczecina! GP 2018

Dodano: 13.04.2018 08:28

W dniu dzisiejszym odbyły się trzy konkurencje. Jako pierwsza obyła się konkurencja R2 10m Air Rifle Standing Women SH1. Walka była zacięta do samego końca. W finale wzięły udział zawodniczki z Ukrainy, Francji, Bułgarii i aż trzy reprezentantki Polski. Po... Czytaj więcej»

archiwum