powieksz zero pomniejsz

Kolarska – handbike

Trener: Tomasz Bartosik.

Miejsca treningów: Tor Kolarski przy ul. Wojska Polskiego 246, droga w okolicach Szczecina oraz siłownia stadionu lekkoatletycznego w Szczecinie, przy ulicy Litewskiej 20.

Sekcja kolarska – handbike Startu Szczecin jest bardzo znana w Polsce (8 zawodników – 10 medali Mistrzostw Polski), w Europie i na całym Świecie. Arkadiusz Skrzypiński, Zbigniew Wandachowicz, Robert Nowicki i kilku innych kolarzy w kraju są przyzwyczajeni do podium. W przypadku Arka Skrzypińskiego do jego sukcesów przyzwyczajony jest Puchar Świata, Puchar Świata i Mistrzostwa Świata. W 2015r. Arek zajął w Szwajacarii podczas MŚ czwarte miejsce w wyścigu na czas. Arek Skrzypiński jest już pewny wyjazdu do Rio na Igrzyska Paraolimpijskie. Kolarstwo wiosną, latem, jesienią i zimą trenuje sporo zawodników. Mnóstwo chetnych często próbuje walki z kilometrami, zmęczeniem i oczywiście z ……. rowerem. Najlepsi zawodnicy to gwiazdy ze Szczecina, cała reszta trenujących im zazdrości i próbują wywalczyć chociaż jeden medal. Każdemu pomoże trener Tomasz Bartosik. Sukcesy kolarskie to silny argument do treningów. Sekcja nigdy nie narzeka na brak sprzętu i strojów sportowych.

Sekcja jest dofinansowana przez PFRON.

 

Aktualności

15 medali Szczecińskich Lekkoatletów na MP w Bydgoszczy

Dodano: 15.06.2018 14:05

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbył się w dniach 08-10.06.2018 r. w Bydgoszczy, zakończyły się dla Szczecińskich zawodników ogromnym sukcesem. Reprezentanci Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie zdobyli 15 medali.     Medalistami zawodów zostali:  Joanna Hańtzschel... Czytaj więcej»

12 medali Szczecińskich strzelców w Bydgoszczy

Dodano: 07.06.2018 13:54

W dniach 31.05 – 03.06.2018r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym.  Drużyna ze Szczecina wywalczyła 12 medali.     Srebrny medal zdobyła Jolanta Szulc w konkurencji R2 karabin pneumatyczny. Brązowy medal w P2 pistolet pneumatyczny... Czytaj więcej»

III miejsce Szczecińskich zawodników bocci!

Dodano: 28.05.2018 11:41

W dniach 25-27.05.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się  VIII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci.     Nasi zawodnicy: Lidia Kowalczyk, Jan Gawroński, Daniel Pietras zajęli 3 miejsce w kategorii integracja. Od zajęcia wyższej pozycji... Czytaj więcej»

Zmiany w sprawie ochrony danych osobowych – RODO

Dodano: 25.05.2018 11:54

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych... Czytaj więcej»

archiwum