powieksz zero pomniejsz

Kolarska – handbike

Trener: Tomasz Bartosik.

Miejsca treningów: Tor Kolarski przy ul. Wojska Polskiego 246, droga w okolicach Szczecina oraz siłownia stadionu lekkoatletycznego w Szczecinie, przy ulicy Litewskiej 20.

Sekcja kolarska – handbike Startu Szczecin jest bardzo znana w Polsce (8 zawodników – 10 medali Mistrzostw Polski), w Europie i na całym Świecie. Arkadiusz Skrzypiński, Zbigniew Wandachowicz, Robert Nowicki i kilku innych kolarzy w kraju są przyzwyczajeni do podium. W przypadku Arka Skrzypińskiego do jego sukcesów przyzwyczajony jest Puchar Świata, Puchar Świata i Mistrzostwa Świata. W 2015r. Arek zajął w Szwajacarii podczas MŚ czwarte miejsce w wyścigu na czas. Arek Skrzypiński jest już pewny wyjazdu do Rio na Igrzyska Paraolimpijskie. Kolarstwo wiosną, latem, jesienią i zimą trenuje sporo zawodników. Mnóstwo chetnych często próbuje walki z kilometrami, zmęczeniem i oczywiście z ……. rowerem. Najlepsi zawodnicy to gwiazdy ze Szczecina, cała reszta trenujących im zazdrości i próbują wywalczyć chociaż jeden medal. Każdemu pomoże trener Tomasz Bartosik. Sukcesy kolarskie to silny argument do treningów. Sekcja nigdy nie narzeka na brak sprzętu i strojów sportowych.

Sekcja jest dofinansowana przez PFRON.

 

Aktualności

Wiosenne Integracyjne Zawody Sportowe

Dodano: 23.04.2018 13:28

Kolejne Integracyjne Zawody Sportowe już wkrótce!   Wiosenne Integracyjne Zawody Sportowe odbędą się w dniach 11 – 13 Maja 2018 roku w Pustkowie. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy wiele wspaniałych dyscyplin sportowych w których będzie można sprawdzić swoje umiejętności. Między innymi:... Czytaj więcej»

Medale dla Szczecina! GP 2018

Dodano: 13.04.2018 08:28

W dniu dzisiejszym odbyły się trzy konkurencje. Jako pierwsza obyła się konkurencja R2 10m Air Rifle Standing Women SH1. Walka była zacięta do samego końca. W finale wzięły udział zawodniczki z Ukrainy, Francji, Bułgarii i aż trzy reprezentantki Polski. Po... Czytaj więcej»

2018 Shooting Grand Prix – Dzień 1

Dodano: 12.04.2018 13:23

Dzisiejszy dzień rozpoczął się ceremonią otwarcia zawodów 2018 World Shooting Para Sport Grand Prix Szczecin. Reprezentacje wszystkich krajów pojawiły się bardzo licznie. Odwiedziły nas również takie osobistości jak: Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele ważnych osobistości takich jak: Krzysztof Kupis- Dyrektor... Czytaj więcej»

Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych

Dodano: 30.03.2018 16:12

Głównym założeniem treningów sportowych realizowanych w ramach projektu PFRON: Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, jest odpowiednie przygotowanie beneficjentów do udziału w konkursach i zawodach sportowych najwyższych rang krajowych, oraz międzynarodowych.     Regularne treningi... Czytaj więcej»

archiwum