powieksz zero pomniejsz

Kolarska – handbike

Trener: Tomasz Bartosik.

Miejsca treningów: Tor Kolarski przy ul. Wojska Polskiego 246, droga w okolicach Szczecina oraz siłownia stadionu lekkoatletycznego w Szczecinie, przy ulicy Litewskiej 20.

Sekcja kolarska – handbike Startu Szczecin jest bardzo znana w Polsce (8 zawodników – 10 medali Mistrzostw Polski), w Europie i na całym Świecie. Arkadiusz Skrzypiński, Zbigniew Wandachowicz, Robert Nowicki i kilku innych kolarzy w kraju są przyzwyczajeni do podium. W przypadku Arka Skrzypińskiego do jego sukcesów przyzwyczajony jest Puchar Świata, Puchar Świata i Mistrzostwa Świata. W 2015r. Arek zajął w Szwajacarii podczas MŚ czwarte miejsce w wyścigu na czas. Arek Skrzypiński jest już pewny wyjazdu do Rio na Igrzyska Paraolimpijskie. Kolarstwo wiosną, latem, jesienią i zimą trenuje sporo zawodników. Mnóstwo chetnych często próbuje walki z kilometrami, zmęczeniem i oczywiście z ……. rowerem. Najlepsi zawodnicy to gwiazdy ze Szczecina, cała reszta trenujących im zazdrości i próbują wywalczyć chociaż jeden medal. Każdemu pomoże trener Tomasz Bartosik. Sukcesy kolarskie to silny argument do treningów. Sekcja nigdy nie narzeka na brak sprzętu i strojów sportowych.

Sekcja jest dofinansowana przez PFRON.

 

Aktualności

Projekt Statutu Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie

Dodano: 20.12.2017 14:03

Poniżej przedstawiamy Państwu projekt statutu zatwierdzony przez Delegatów Klubu podczas Nadzwyczajnego Zebrania Delegatów Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie, które odbyło się w dniu 11.01.2018 roku.    DOKUMENT MOŻNA POBRAĆ TUTAJ: LINK   Delegaci Klubu podczas Zebrania ustanowili również nowy... Czytaj więcej»

Mikołajkowe Zawody Sportowe 2017

Dodano: 12.12.2017 09:36

W dniu 10 grudnia 2017 roku podczas zawodów sportowych odbywających się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie mieliśmy okazję gościć specjalną osobę, jaką był sam Św. Mikołaj! Mikołajkowe Zawody Sportowe przebiegły pod jego czujnym okiem w najlepszym... Czytaj więcej»

Dobre granie, dobre wyniki!

Dodano: 07.12.2017 15:37

Mikołajkowy Turniej Bocci organizowany przez Integracyjny Klub Sportowy „Zieloni” Zielona Góra w dniu 06.12.2017 r. zakończył się sukcesem naszych zawodników: Lidii Kowalczyk, Daniela Gawrońskiego oraz Daniela Pietrasa. Nasza ekipa uplasowała się na drugim miejscu podium. Walka o pierwsze miejsce do... Czytaj więcej»

Złoto dla Pauliny Woźniak!

Dodano: 06.12.2017 13:56

Podczas kolejnego dnia Mistrzostw Świata w Meksyku, nasza zawodniczka Paulina Woźniak po raz kolejny udowodniła, jak doskonale wypracowała styl klasyczny. Podczas rywalizacji na 100m stylem klasycznym (SB8) pokonała z czasem (1:24,97) o niemal 10 sek. lepszym (!) rywalkę z Chin... Czytaj więcej»

archiwum