powieksz zero pomniejsz

Lekkoatletyczna

Trenerki: Renata Chilewska i Urszula Pienio.

Miejsce treningów: Miejski Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Litewskiej 20.

Sekcja lekkoatletyczna Startu Szczecin jeśli chodzi o sukcesy podczas Mistrzostw Polski, zarówno wśród seniorów i juniorów ma problem. Komplet zdobytych medali, pucharów, dylomów jest ogromny i jest …. bardzo ciężki. Z Zielonej Gory przywiezionych zostało 17 medali, z Kozienic (MP juniorów) 11 medali. Jest tyle tych medali, że trudno wymienić wszystkie nazwiska. Cały skład sekcji jest zachwycający. Warto np. wspomnieć, że Danielowi Gawrońskiemu pomaga jego tata Jan. Ten pan pomaga właściwie wszystkim. Lekkoatleci to cudowana i fantastyczna ekipa. Z treningów wychodzą zwykle dużo później, niż te treningi czasowo kończą się. Męczą się, ale też sportem bawią się. Trenerki są zachwycone i już zapowiadają, że podczas następnych Igrzysk Paraolimpijskich w Tokyo ekipa Startu Szczecin będzie walczyć. Warto dodać, że Start Szczecin lekkoatletycznie „podbija” już Berlin.

Sekcja jest dofinansowana przez PFRON.

Aktualności

Wiosenne Integracyjne Zawody Sportowe

Dodano: 23.04.2018 13:28

Kolejne Integracyjne Zawody Sportowe już wkrótce!   Wiosenne Integracyjne Zawody Sportowe odbędą się w dniach 11 – 13 Maja 2018 roku w Pustkowie. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy wiele wspaniałych dyscyplin sportowych w których będzie można sprawdzić swoje umiejętności. Między innymi:... Czytaj więcej»

Medale dla Szczecina! GP 2018

Dodano: 13.04.2018 08:28

W dniu dzisiejszym odbyły się trzy konkurencje. Jako pierwsza obyła się konkurencja R2 10m Air Rifle Standing Women SH1. Walka była zacięta do samego końca. W finale wzięły udział zawodniczki z Ukrainy, Francji, Bułgarii i aż trzy reprezentantki Polski. Po... Czytaj więcej»

2018 Shooting Grand Prix – Dzień 1

Dodano: 12.04.2018 13:23

Dzisiejszy dzień rozpoczął się ceremonią otwarcia zawodów 2018 World Shooting Para Sport Grand Prix Szczecin. Reprezentacje wszystkich krajów pojawiły się bardzo licznie. Odwiedziły nas również takie osobistości jak: Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele ważnych osobistości takich jak: Krzysztof Kupis- Dyrektor... Czytaj więcej»

Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych

Dodano: 30.03.2018 16:12

Głównym założeniem treningów sportowych realizowanych w ramach projektu PFRON: Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, jest odpowiednie przygotowanie beneficjentów do udziału w konkursach i zawodach sportowych najwyższych rang krajowych, oraz międzynarodowych.     Regularne treningi... Czytaj więcej»

archiwum