powieksz zero pomniejsz

Lekkoatletyczna

Trenerki: Renata Chilewska i Urszula Pienio.

Miejsce treningów: Miejski Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Litewskiej 20.

Sekcja lekkoatletyczna Startu Szczecin jeśli chodzi o sukcesy podczas Mistrzostw Polski, zarówno wśród seniorów i juniorów ma problem. Komplet zdobytych medali, pucharów, dylomów jest ogromny i jest …. bardzo ciężki. Z Zielonej Gory przywiezionych zostało 17 medali, z Kozienic (MP juniorów) 11 medali. Jest tyle tych medali, że trudno wymienić wszystkie nazwiska. Cały skład sekcji jest zachwycający. Warto np. wspomnieć, że Danielowi Gawrońskiemu pomaga jego tata Jan. Ten pan pomaga właściwie wszystkim. Lekkoatleci to cudowana i fantastyczna ekipa. Z treningów wychodzą zwykle dużo później, niż te treningi czasowo kończą się. Męczą się, ale też sportem bawią się. Trenerki są zachwycone i już zapowiadają, że podczas następnych Igrzysk Paraolimpijskich w Tokyo ekipa Startu Szczecin będzie walczyć. Warto dodać, że Start Szczecin lekkoatletycznie „podbija” już Berlin.

Sekcja jest dofinansowana przez PFRON.

Aktualności

Projekt Statutu Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie

Dodano: 20.12.2017 14:03

Poniżej przedstawiamy Państwu projekt statutu zatwierdzony przez Delegatów Klubu podczas Nadzwyczajnego Zebrania Delegatów Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie, które odbyło się w dniu 11.01.2018 roku.    DOKUMENT MOŻNA POBRAĆ TUTAJ: LINK   Delegaci Klubu podczas Zebrania ustanowili również nowy... Czytaj więcej»

Mikołajkowe Zawody Sportowe 2017

Dodano: 12.12.2017 09:36

W dniu 10 grudnia 2017 roku podczas zawodów sportowych odbywających się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie mieliśmy okazję gościć specjalną osobę, jaką był sam Św. Mikołaj! Mikołajkowe Zawody Sportowe przebiegły pod jego czujnym okiem w najlepszym... Czytaj więcej»

Dobre granie, dobre wyniki!

Dodano: 07.12.2017 15:37

Mikołajkowy Turniej Bocci organizowany przez Integracyjny Klub Sportowy „Zieloni” Zielona Góra w dniu 06.12.2017 r. zakończył się sukcesem naszych zawodników: Lidii Kowalczyk, Daniela Gawrońskiego oraz Daniela Pietrasa. Nasza ekipa uplasowała się na drugim miejscu podium. Walka o pierwsze miejsce do... Czytaj więcej»

Złoto dla Pauliny Woźniak!

Dodano: 06.12.2017 13:56

Podczas kolejnego dnia Mistrzostw Świata w Meksyku, nasza zawodniczka Paulina Woźniak po raz kolejny udowodniła, jak doskonale wypracowała styl klasyczny. Podczas rywalizacji na 100m stylem klasycznym (SB8) pokonała z czasem (1:24,97) o niemal 10 sek. lepszym (!) rywalkę z Chin... Czytaj więcej»

archiwum