powieksz zero pomniejsz

Patryk Karliński – Droga do MŚ

PKarliński,

Szanowni Klubowicze,

 

 

Chcielibyśmy zaprezentować wam sylwetkę jednego z czołowych młodych zawodników naszego Klubu który stara się o start w Mistrzostwach Świata w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Meksyku oraz uczestnictwo w specjalistycznym obozie sportowym w Sierra Nevada. Mowa o Patryku Karlińskim, któremu klub stara się pomóc w osiągnięciu celu.

 

 

„Pływam odkąd pamiętam. Zacząłem swoją przygodę jako rehabilitację, a skończyło się na profesjonalnej rywalizacji na arenie międzynarodowej. Dzisiaj reprezentuję barwy naszego kraju i klubu „Start” Szczecin, zdobywając medale na najważniejszych imprezach światowych.

 

Moim celem na 2017 rok jest wyjazd na Mistrzostwa Świata i tam walka o jak najwyższą pozycje, a w aktualnym rankingu w swojej grupie startowej S10 znajduje się na 6 miejscu na 400 metrów stylem dowolnym oraz na 9 miejscu na 100 metrów stylem dowolnym.

 

Moje największe osiągnięcia to:

 

BRĄZOWY MEDAL Mistrzostwa Europy w Eindhoven 2014 na Dystansie 400 metrów dowolnym

 

BRĄZOWY MEDAL Mistrzostwa Europy w Funchal 2016 na Dystansie 400 metrów dowolnym

 

DWUKROTNY ZŁOTY, ORAZ SREBNY medalista mistrzostw Świata Juniorów w Pradze 2016

 

Ponad to z każdych mistrzostw Polski przywożę medale oraz należy do mnie 6 rekordów Polski.

 

W tym roku wypełniłem minima kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w Meksyku, które odbędą się na przełomie września i października. Niestety, wygląda na to, że nie będzie mi dane w nich wystartować, , pomimo posiadania dwóch minimów. Finansowanych na wyjazd zawodników jest tylko 6.

 

To o czym nie wspomniałem, to fakt, że jestem sportowcem niepełnosprawnym. Choć trenuję 14 razy w tygodniu (w wodzie i na siłowni), ogromną część czasu spędzam na obozach, a w rankingu światowym zajmuję 6 pozycję, to mój wysiłek może pójść na marne. Mimo wysokiego miejsca i wypełnionych minimów nie znalazłem się w gronie zawodników powołanych na wyjazd. Bezpośrednim powodem jest brak środków finansowych w naszym związku.

 

Moją ostatnią szansą na wyjazd do Meksyku jest pozyskanie środków, by pokryć jego koszty. Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie. Jeśli wspieracie Państwo ideę sportu paraolimpijskiego, a także młodych sportowców z naszego regionu możecie mi pomóc. Koszt wyjazdu do Meksyku to około 20 tysięcy złotych. Kwota ta zawiera koszt trzytygodniowego obozu wysokogórskiego w Sierra Nevada, na którym kadra przygotowuje się do mistrzostw. Choć to ogromna suma, to wiem, że taki jest właśnie koszt realizacji moich marzeń, o które chcę walczyć. Jeszcze raz proszę o wsparcie. Liczy się każda złotówka.”

 

 

Aktualności

Projekt Statutu Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie

Dodano: 20.12.2017 14:03

Poniżej przedstawiamy Państwu projekt statutu zatwierdzony przez Delegatów Klubu podczas Nadzwyczajnego Zebrania Delegatów Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie, które odbyło się w dniu 11.01.2018 roku.    DOKUMENT MOŻNA POBRAĆ TUTAJ: LINK   Delegaci Klubu podczas Zebrania ustanowili również nowy... Czytaj więcej»

Mikołajkowe Zawody Sportowe 2017

Dodano: 12.12.2017 09:36

W dniu 10 grudnia 2017 roku podczas zawodów sportowych odbywających się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie mieliśmy okazję gościć specjalną osobę, jaką był sam Św. Mikołaj! Mikołajkowe Zawody Sportowe przebiegły pod jego czujnym okiem w najlepszym... Czytaj więcej»

Dobre granie, dobre wyniki!

Dodano: 07.12.2017 15:37

Mikołajkowy Turniej Bocci organizowany przez Integracyjny Klub Sportowy „Zieloni” Zielona Góra w dniu 06.12.2017 r. zakończył się sukcesem naszych zawodników: Lidii Kowalczyk, Daniela Gawrońskiego oraz Daniela Pietrasa. Nasza ekipa uplasowała się na drugim miejscu podium. Walka o pierwsze miejsce do... Czytaj więcej»

Złoto dla Pauliny Woźniak!

Dodano: 06.12.2017 13:56

Podczas kolejnego dnia Mistrzostw Świata w Meksyku, nasza zawodniczka Paulina Woźniak po raz kolejny udowodniła, jak doskonale wypracowała styl klasyczny. Podczas rywalizacji na 100m stylem klasycznym (SB8) pokonała z czasem (1:24,97) o niemal 10 sek. lepszym (!) rywalkę z Chin... Czytaj więcej»

archiwum