powieksz zero pomniejsz

Patryk Karliński – Droga do MŚ

PKarliński,

Szanowni Klubowicze,

 

 

Chcielibyśmy zaprezentować wam sylwetkę jednego z czołowych młodych zawodników naszego Klubu który stara się o start w Mistrzostwach Świata w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Meksyku oraz uczestnictwo w specjalistycznym obozie sportowym w Sierra Nevada. Mowa o Patryku Karlińskim, któremu klub stara się pomóc w osiągnięciu celu.

 

 

„Pływam odkąd pamiętam. Zacząłem swoją przygodę jako rehabilitację, a skończyło się na profesjonalnej rywalizacji na arenie międzynarodowej. Dzisiaj reprezentuję barwy naszego kraju i klubu „Start” Szczecin, zdobywając medale na najważniejszych imprezach światowych.

 

Moim celem na 2017 rok jest wyjazd na Mistrzostwa Świata i tam walka o jak najwyższą pozycje, a w aktualnym rankingu w swojej grupie startowej S10 znajduje się na 6 miejscu na 400 metrów stylem dowolnym oraz na 9 miejscu na 100 metrów stylem dowolnym.

 

Moje największe osiągnięcia to:

 

BRĄZOWY MEDAL Mistrzostwa Europy w Eindhoven 2014 na Dystansie 400 metrów dowolnym

 

BRĄZOWY MEDAL Mistrzostwa Europy w Funchal 2016 na Dystansie 400 metrów dowolnym

 

DWUKROTNY ZŁOTY, ORAZ SREBNY medalista mistrzostw Świata Juniorów w Pradze 2016

 

Ponad to z każdych mistrzostw Polski przywożę medale oraz należy do mnie 6 rekordów Polski.

 

W tym roku wypełniłem minima kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w Meksyku, które odbędą się na przełomie września i października. Niestety, wygląda na to, że nie będzie mi dane w nich wystartować, , pomimo posiadania dwóch minimów. Finansowanych na wyjazd zawodników jest tylko 6.

 

To o czym nie wspomniałem, to fakt, że jestem sportowcem niepełnosprawnym. Choć trenuję 14 razy w tygodniu (w wodzie i na siłowni), ogromną część czasu spędzam na obozach, a w rankingu światowym zajmuję 6 pozycję, to mój wysiłek może pójść na marne. Mimo wysokiego miejsca i wypełnionych minimów nie znalazłem się w gronie zawodników powołanych na wyjazd. Bezpośrednim powodem jest brak środków finansowych w naszym związku.

 

Moją ostatnią szansą na wyjazd do Meksyku jest pozyskanie środków, by pokryć jego koszty. Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie. Jeśli wspieracie Państwo ideę sportu paraolimpijskiego, a także młodych sportowców z naszego regionu możecie mi pomóc. Koszt wyjazdu do Meksyku to około 20 tysięcy złotych. Kwota ta zawiera koszt trzytygodniowego obozu wysokogórskiego w Sierra Nevada, na którym kadra przygotowuje się do mistrzostw. Choć to ogromna suma, to wiem, że taki jest właśnie koszt realizacji moich marzeń, o które chcę walczyć. Jeszcze raz proszę o wsparcie. Liczy się każda złotówka.”

 

 

Aktualności

15 medali Szczecińskich Lekkoatletów na MP w Bydgoszczy

Dodano: 15.06.2018 14:05

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbył się w dniach 08-10.06.2018 r. w Bydgoszczy, zakończyły się dla Szczecińskich zawodników ogromnym sukcesem. Reprezentanci Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie zdobyli 15 medali.     Medalistami zawodów zostali:  Joanna Hańtzschel... Czytaj więcej»

12 medali Szczecińskich strzelców w Bydgoszczy

Dodano: 07.06.2018 13:54

W dniach 31.05 – 03.06.2018r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym.  Drużyna ze Szczecina wywalczyła 12 medali.     Srebrny medal zdobyła Jolanta Szulc w konkurencji R2 karabin pneumatyczny. Brązowy medal w P2 pistolet pneumatyczny... Czytaj więcej»

III miejsce Szczecińskich zawodników bocci!

Dodano: 28.05.2018 11:41

W dniach 25-27.05.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się  VIII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci.     Nasi zawodnicy: Lidia Kowalczyk, Jan Gawroński, Daniel Pietras zajęli 3 miejsce w kategorii integracja. Od zajęcia wyższej pozycji... Czytaj więcej»

Zmiany w sprawie ochrony danych osobowych – RODO

Dodano: 25.05.2018 11:54

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych... Czytaj więcej»

archiwum