powieksz zero pomniejsz

Patryk Karliński – Droga do MŚ

PKarliński,

Szanowni Klubowicze,

 

 

Chcielibyśmy zaprezentować wam sylwetkę jednego z czołowych młodych zawodników naszego Klubu który stara się o start w Mistrzostwach Świata w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Meksyku oraz uczestnictwo w specjalistycznym obozie sportowym w Sierra Nevada. Mowa o Patryku Karlińskim, któremu klub stara się pomóc w osiągnięciu celu.

 

 

„Pływam odkąd pamiętam. Zacząłem swoją przygodę jako rehabilitację, a skończyło się na profesjonalnej rywalizacji na arenie międzynarodowej. Dzisiaj reprezentuję barwy naszego kraju i klubu „Start” Szczecin, zdobywając medale na najważniejszych imprezach światowych.

 

Moim celem na 2017 rok jest wyjazd na Mistrzostwa Świata i tam walka o jak najwyższą pozycje, a w aktualnym rankingu w swojej grupie startowej S10 znajduje się na 6 miejscu na 400 metrów stylem dowolnym oraz na 9 miejscu na 100 metrów stylem dowolnym.

 

Moje największe osiągnięcia to:

 

BRĄZOWY MEDAL Mistrzostwa Europy w Eindhoven 2014 na Dystansie 400 metrów dowolnym

 

BRĄZOWY MEDAL Mistrzostwa Europy w Funchal 2016 na Dystansie 400 metrów dowolnym

 

DWUKROTNY ZŁOTY, ORAZ SREBNY medalista mistrzostw Świata Juniorów w Pradze 2016

 

Ponad to z każdych mistrzostw Polski przywożę medale oraz należy do mnie 6 rekordów Polski.

 

W tym roku wypełniłem minima kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w Meksyku, które odbędą się na przełomie września i października. Niestety, wygląda na to, że nie będzie mi dane w nich wystartować, , pomimo posiadania dwóch minimów. Finansowanych na wyjazd zawodników jest tylko 6.

 

To o czym nie wspomniałem, to fakt, że jestem sportowcem niepełnosprawnym. Choć trenuję 14 razy w tygodniu (w wodzie i na siłowni), ogromną część czasu spędzam na obozach, a w rankingu światowym zajmuję 6 pozycję, to mój wysiłek może pójść na marne. Mimo wysokiego miejsca i wypełnionych minimów nie znalazłem się w gronie zawodników powołanych na wyjazd. Bezpośrednim powodem jest brak środków finansowych w naszym związku.

 

Moją ostatnią szansą na wyjazd do Meksyku jest pozyskanie środków, by pokryć jego koszty. Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie. Jeśli wspieracie Państwo ideę sportu paraolimpijskiego, a także młodych sportowców z naszego regionu możecie mi pomóc. Koszt wyjazdu do Meksyku to około 20 tysięcy złotych. Kwota ta zawiera koszt trzytygodniowego obozu wysokogórskiego w Sierra Nevada, na którym kadra przygotowuje się do mistrzostw. Choć to ogromna suma, to wiem, że taki jest właśnie koszt realizacji moich marzeń, o które chcę walczyć. Jeszcze raz proszę o wsparcie. Liczy się każda złotówka.”

 

 

Aktualności

Medale dla Szczecina! GP 2018

Dodano: 13.04.2018 08:28

W dniu dzisiejszym odbyły się trzy konkurencje. Jako pierwsza obyła się konkurencja R2 10m Air Rifle Standing Women SH1. Walka była zacięta do samego końca. W finale wzięły udział zawodniczki z Ukrainy, Francji, Bułgarii i aż trzy reprezentantki Polski. Po... Czytaj więcej»

2018 Shooting Grand Prix – Dzień 1

Dodano: 12.04.2018 13:23

Dzisiejszy dzień rozpoczął się ceremonią otwarcia zawodów 2018 World Shooting Para Sport Grand Prix Szczecin. Reprezentacje wszystkich krajów pojawiły się bardzo licznie. Odwiedziły nas również takie osobistości jak: Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele ważnych osobistości takich jak: Krzysztof Kupis- Dyrektor... Czytaj więcej»

Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych

Dodano: 30.03.2018 16:12

Głównym założeniem treningów sportowych realizowanych w ramach projektu PFRON: Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, jest odpowiednie przygotowanie beneficjentów do udziału w konkursach i zawodach sportowych najwyższych rang krajowych, oraz międzynarodowych.     Regularne treningi... Czytaj więcej»

Rehabilitacja dzieci poprzez pływanie

Dodano: 21.03.2018 10:29

Zapraszamy wszystkich najmłodszych z niepełnosprawnością ruchową na darmową rehabilitację poprzez pływanie:

archiwum