powieksz zero pomniejsz

Projekt PFRON: Sport sposobem na samodzielność i aktywizację

PFRON,

Szanowni Klubowicze,

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować o rozpoczęciu nowego projektu w ramach współpracy z PFRON, który nosi tytuł:

 

SPORT SPOSOBEM NA SAMODZIELNOŚĆ I AKTYWIZACJĘ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ŻYCIU SPOŁECZNYM. 

 

Projekt ten, jest projektem wieloletnim, a jego realizacja przebiegnie od 01.01.2017 roku do 31.03.2019 roku.

 

Głównym założeniem udziału beneficjentów w treningach sportowych jest podniesienie poziomu wyszkolenia, oraz przygotowanie do startów w imprezach sportowych rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej. Regularny udział w sporcie przynosi znaczące korzyści w zakresie reintegracji społecznej, stwarzając okazję do nawiązywania nowych przyjaźni, wymiany doświadczeń, redukcji poczucia wykluczenia społecznego. Z doświadczenia wiemy, iż rehabilitacja osób niepełnosprawnych realizowana poprzez uprawianie sportu staje się najlepszą formą poprawy samodzielności.

 

 

Realizacja projektu przebiegnie zarówno w charakterze indywidualnym jak i grupowym, oraz stacjonarnie i wyjazdowo. Udział w treningach stacjonarnych wpłynie bezpośrednio na proces usamodzielniania beneficjentów, wzrostu ich sprawności fizycznej, a także na poprawę kondycji psychicznej oraz wzrost samooceny. Treningi stacjonarne odbywać będą się głównie w województwie zachodniopomorskim, a nieliczni zawodnicy trenować będą w województwach warmińsko-mazurskimi, dolnośląskim oraz wielkopolskim, ze względu na miejsce swojego zamieszkania. Treningi wyjazdowe natomiast, zrealizowane zostaną w województwach małopolskim, zachodniopomorskim i pomorskim.

 

Podstawowymi dyscyplinami sportowymi, których działania realizowane będą w ramach stacjonarnych treningów sportowych projektu będą:

 

 • lekkoatletyka
 • pływanie
 • piłka siatkowa na siedząco
 • strzelectwo sportowe
 • kolarstwo ręczne – handbike
 • tenis stołowy
 • wioślarstwo
 • tenis ziemny
 • bocci
 • rugby
 • taniec towarzyski na wózkach
 • zajęcia ogólnorozwojowe na hali sportowej, basenie i w plenerze
 

 

Jako uzupełnienie treningów stacjonarnych, planowane są 4 treningi wyjazdowe. Ich głównym zadaniem będzie zwiększenie wyszkolenia sportowego. Wszystkie wyjazdowe treningi sportowe mają ten sam cel, oraz zbliżony harmonogram działań. W każdej z wyjazdowych form wsparcia będą brali udział beneficjenci, zarówno szkolący się w całorocznych zajęć sportowych, jak również osoby nowo pozyskane. W treningach wyjazdowych niezbędna będzie również pomoc opiekunów, którzy będą towarzyszyć zawodnikom podczas wszelkich zajęć.

 

 

Udział beneficjentów w systematycznych zajęciach sportowych połączony będzie z indywidualnie przygotowaną diagnozą (IPD). Beneficjentami projektu będą osoby niepełnosprawne o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności.

 

 

Projekt finansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Aktualności

Wiosenne Integracyjne Zawody Sportowe

Dodano: 23.04.2018 13:28

Kolejne Integracyjne Zawody Sportowe już wkrótce!   Wiosenne Integracyjne Zawody Sportowe odbędą się w dniach 11 – 13 Maja 2018 roku w Pustkowie. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy wiele wspaniałych dyscyplin sportowych w których będzie można sprawdzić swoje umiejętności. Między innymi:... Czytaj więcej»

Medale dla Szczecina! GP 2018

Dodano: 13.04.2018 08:28

W dniu dzisiejszym odbyły się trzy konkurencje. Jako pierwsza obyła się konkurencja R2 10m Air Rifle Standing Women SH1. Walka była zacięta do samego końca. W finale wzięły udział zawodniczki z Ukrainy, Francji, Bułgarii i aż trzy reprezentantki Polski. Po... Czytaj więcej»

2018 Shooting Grand Prix – Dzień 1

Dodano: 12.04.2018 13:23

Dzisiejszy dzień rozpoczął się ceremonią otwarcia zawodów 2018 World Shooting Para Sport Grand Prix Szczecin. Reprezentacje wszystkich krajów pojawiły się bardzo licznie. Odwiedziły nas również takie osobistości jak: Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele ważnych osobistości takich jak: Krzysztof Kupis- Dyrektor... Czytaj więcej»

Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych

Dodano: 30.03.2018 16:12

Głównym założeniem treningów sportowych realizowanych w ramach projektu PFRON: Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, jest odpowiednie przygotowanie beneficjentów do udziału w konkursach i zawodach sportowych najwyższych rang krajowych, oraz międzynarodowych.     Regularne treningi... Czytaj więcej»

archiwum