powieksz zero pomniejsz

Projekt PFRON: Sport sposobem na samodzielność i aktywizację

PFRON,

Szanowni Klubowicze,

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować o rozpoczęciu nowego projektu w ramach współpracy z PFRON, który nosi tytuł:

 

SPORT SPOSOBEM NA SAMODZIELNOŚĆ I AKTYWIZACJĘ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ŻYCIU SPOŁECZNYM. 

 

Projekt ten, jest projektem wieloletnim, a jego realizacja przebiegnie od 01.01.2017 roku do 31.03.2019 roku.

 

Głównym założeniem udziału beneficjentów w treningach sportowych jest podniesienie poziomu wyszkolenia, oraz przygotowanie do startów w imprezach sportowych rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej. Regularny udział w sporcie przynosi znaczące korzyści w zakresie reintegracji społecznej, stwarzając okazję do nawiązywania nowych przyjaźni, wymiany doświadczeń, redukcji poczucia wykluczenia społecznego. Z doświadczenia wiemy, iż rehabilitacja osób niepełnosprawnych realizowana poprzez uprawianie sportu staje się najlepszą formą poprawy samodzielności.

 

 

Realizacja projektu przebiegnie zarówno w charakterze indywidualnym jak i grupowym, oraz stacjonarnie i wyjazdowo. Udział w treningach stacjonarnych wpłynie bezpośrednio na proces usamodzielniania beneficjentów, wzrostu ich sprawności fizycznej, a także na poprawę kondycji psychicznej oraz wzrost samooceny. Treningi stacjonarne odbywać będą się głównie w województwie zachodniopomorskim, a nieliczni zawodnicy trenować będą w województwach warmińsko-mazurskimi, dolnośląskim oraz wielkopolskim, ze względu na miejsce swojego zamieszkania. Treningi wyjazdowe natomiast, zrealizowane zostaną w województwach małopolskim, zachodniopomorskim i pomorskim.

 

Podstawowymi dyscyplinami sportowymi, których działania realizowane będą w ramach stacjonarnych treningów sportowych projektu będą:

 

 • lekkoatletyka
 • pływanie
 • piłka siatkowa na siedząco
 • strzelectwo sportowe
 • kolarstwo ręczne – handbike
 • tenis stołowy
 • wioślarstwo
 • tenis ziemny
 • bocci
 • rugby
 • taniec towarzyski na wózkach
 • zajęcia ogólnorozwojowe na hali sportowej, basenie i w plenerze
 

 

Jako uzupełnienie treningów stacjonarnych, planowane są 4 treningi wyjazdowe. Ich głównym zadaniem będzie zwiększenie wyszkolenia sportowego. Wszystkie wyjazdowe treningi sportowe mają ten sam cel, oraz zbliżony harmonogram działań. W każdej z wyjazdowych form wsparcia będą brali udział beneficjenci, zarówno szkolący się w całorocznych zajęć sportowych, jak również osoby nowo pozyskane. W treningach wyjazdowych niezbędna będzie również pomoc opiekunów, którzy będą towarzyszyć zawodnikom podczas wszelkich zajęć.

 

 

Udział beneficjentów w systematycznych zajęciach sportowych połączony będzie z indywidualnie przygotowaną diagnozą (IPD). Beneficjentami projektu będą osoby niepełnosprawne o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności.

 

 

Projekt finansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Aktualności

Projekt Statutu Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie

Dodano: 20.12.2017 14:03

Poniżej przedstawiamy Państwu projekt statutu zatwierdzony przez Delegatów Klubu podczas Nadzwyczajnego Zebrania Delegatów Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie, które odbyło się w dniu 11.01.2018 roku.    DOKUMENT MOŻNA POBRAĆ TUTAJ: LINK   Delegaci Klubu podczas Zebrania ustanowili również nowy... Czytaj więcej»

Mikołajkowe Zawody Sportowe 2017

Dodano: 12.12.2017 09:36

W dniu 10 grudnia 2017 roku podczas zawodów sportowych odbywających się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie mieliśmy okazję gościć specjalną osobę, jaką był sam Św. Mikołaj! Mikołajkowe Zawody Sportowe przebiegły pod jego czujnym okiem w najlepszym... Czytaj więcej»

Dobre granie, dobre wyniki!

Dodano: 07.12.2017 15:37

Mikołajkowy Turniej Bocci organizowany przez Integracyjny Klub Sportowy „Zieloni” Zielona Góra w dniu 06.12.2017 r. zakończył się sukcesem naszych zawodników: Lidii Kowalczyk, Daniela Gawrońskiego oraz Daniela Pietrasa. Nasza ekipa uplasowała się na drugim miejscu podium. Walka o pierwsze miejsce do... Czytaj więcej»

Złoto dla Pauliny Woźniak!

Dodano: 06.12.2017 13:56

Podczas kolejnego dnia Mistrzostw Świata w Meksyku, nasza zawodniczka Paulina Woźniak po raz kolejny udowodniła, jak doskonale wypracowała styl klasyczny. Podczas rywalizacji na 100m stylem klasycznym (SB8) pokonała z czasem (1:24,97) o niemal 10 sek. lepszym (!) rywalkę z Chin... Czytaj więcej»

archiwum