powieksz zero pomniejsz

Projekt PFRON: Sport sposobem na samodzielność i aktywizację

PFRON,

Szanowni Klubowicze,

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować o rozpoczęciu nowego projektu w ramach współpracy z PFRON, który nosi tytuł:

 

SPORT SPOSOBEM NA SAMODZIELNOŚĆ I AKTYWIZACJĘ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ŻYCIU SPOŁECZNYM. 

 

Projekt ten, jest projektem wieloletnim, a jego realizacja przebiegnie od 01.01.2017 roku do 31.03.2019 roku.

 

Głównym założeniem udziału beneficjentów w treningach sportowych jest podniesienie poziomu wyszkolenia, oraz przygotowanie do startów w imprezach sportowych rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej. Regularny udział w sporcie przynosi znaczące korzyści w zakresie reintegracji społecznej, stwarzając okazję do nawiązywania nowych przyjaźni, wymiany doświadczeń, redukcji poczucia wykluczenia społecznego. Z doświadczenia wiemy, iż rehabilitacja osób niepełnosprawnych realizowana poprzez uprawianie sportu staje się najlepszą formą poprawy samodzielności.

 

 

Realizacja projektu przebiegnie zarówno w charakterze indywidualnym jak i grupowym, oraz stacjonarnie i wyjazdowo. Udział w treningach stacjonarnych wpłynie bezpośrednio na proces usamodzielniania beneficjentów, wzrostu ich sprawności fizycznej, a także na poprawę kondycji psychicznej oraz wzrost samooceny. Treningi stacjonarne odbywać będą się głównie w województwie zachodniopomorskim, a nieliczni zawodnicy trenować będą w województwach warmińsko-mazurskimi, dolnośląskim oraz wielkopolskim, ze względu na miejsce swojego zamieszkania. Treningi wyjazdowe natomiast, zrealizowane zostaną w województwach małopolskim, zachodniopomorskim i pomorskim.

 

Podstawowymi dyscyplinami sportowymi, których działania realizowane będą w ramach stacjonarnych treningów sportowych projektu będą:

 

 • lekkoatletyka
 • pływanie
 • piłka siatkowa na siedząco
 • strzelectwo sportowe
 • kolarstwo ręczne – handbike
 • tenis stołowy
 • wioślarstwo
 • tenis ziemny
 • bocci
 • rugby
 • taniec towarzyski na wózkach
 • zajęcia ogólnorozwojowe na hali sportowej, basenie i w plenerze
 

 

Jako uzupełnienie treningów stacjonarnych, planowane są 4 treningi wyjazdowe. Ich głównym zadaniem będzie zwiększenie wyszkolenia sportowego. Wszystkie wyjazdowe treningi sportowe mają ten sam cel, oraz zbliżony harmonogram działań. W każdej z wyjazdowych form wsparcia będą brali udział beneficjenci, zarówno szkolący się w całorocznych zajęć sportowych, jak również osoby nowo pozyskane. W treningach wyjazdowych niezbędna będzie również pomoc opiekunów, którzy będą towarzyszyć zawodnikom podczas wszelkich zajęć.

 

 

Udział beneficjentów w systematycznych zajęciach sportowych połączony będzie z indywidualnie przygotowaną diagnozą (IPD). Beneficjentami projektu będą osoby niepełnosprawne o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności.

 

 

Projekt finansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Aktualności

15 medali Szczecińskich Lekkoatletów na MP w Bydgoszczy

Dodano: 15.06.2018 14:05

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbył się w dniach 08-10.06.2018 r. w Bydgoszczy, zakończyły się dla Szczecińskich zawodników ogromnym sukcesem. Reprezentanci Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie zdobyli 15 medali.     Medalistami zawodów zostali:  Joanna Hańtzschel... Czytaj więcej»

12 medali Szczecińskich strzelców w Bydgoszczy

Dodano: 07.06.2018 13:54

W dniach 31.05 – 03.06.2018r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym.  Drużyna ze Szczecina wywalczyła 12 medali.     Srebrny medal zdobyła Jolanta Szulc w konkurencji R2 karabin pneumatyczny. Brązowy medal w P2 pistolet pneumatyczny... Czytaj więcej»

III miejsce Szczecińskich zawodników bocci!

Dodano: 28.05.2018 11:41

W dniach 25-27.05.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się  VIII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci.     Nasi zawodnicy: Lidia Kowalczyk, Jan Gawroński, Daniel Pietras zajęli 3 miejsce w kategorii integracja. Od zajęcia wyższej pozycji... Czytaj więcej»

Zmiany w sprawie ochrony danych osobowych – RODO

Dodano: 25.05.2018 11:54

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych... Czytaj więcej»

archiwum