powieksz zero pomniejsz

Projekt PFRON: Prowadzenie całorocznych stacjonarnych oraz wyjazdowych zajęć sportowych

PFRON,

W ramach umowy z PFRON nr ZZO/000096/16/D z dnia 03.06.2016 r. Klub Sportowy Inwalidów START otrzyma wsparcie finansowe projektu o nazwie Prowadzenie całorocznych stacjonarnych oraz wyjazdowych zajęć sportowych.  Dofinansowanie dotyczyć ma celu programowego nr 3 zatytułowanego: Wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. 

 

Projekt przeprowadzony będzie w okresie 01.04 – 31.12.2016 r. Zgodnie z umową, projekt opiera się na Prowadzeniu całorocznych stacjonarnych oraz wyjazdowych zajęć sportowych. Głównym celem projektu jest wzrost aktywności beneficjentów projektu, zwiększenie ich sprawności fizycznej i samodzielności w celu osiągnięcia stopnia wyszkolenia, niezbędnego do uzyskiwania najwyższych osiągnięć sportowych.

 

 

Projekt realizowany będzie poprzez prowadzenie stacjonarnych i wyjazdowych szkoleń sportowych, mających na celu zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych. Szkolenia trafiać będą do szerokiej grupy beneficjentów, o różnym stopniu niepełnosprawności i adaptacji do życia w środowisku osób niepełnosprawnych.

 

Szkolenia stacjonarne prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę trenerów i instruktorów posiadających bogate doświadczenie w treningu sekcji sportowych. Odpowiednie przygotowanie osób odpowiedzialnych za prowadzenie zajęć sportowych i szkoleń wyjazdowych przyczynić ma się do rozwoju sportowców, dążąc do ich kolejnych sukcesów których zwieńczeniem mają być najwyższe osiągnięcia, w tym występy i odznaczenia Mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz podczas Igrzysk Paraolimpijskich. Kadra trenerska odpowiedzialna za zawodników sekcji do tej pory wyszkoliła wielu doskonałych sportowców, z których można wyróżnić startujących w tym roku na Igrzyskach Paraolimpijskich wioślarzy, Jolantę Majkę oraz Michała Gadowskiego, kolarza Arkadiusza Skrzypińskiego, tenisistę stołowego Patryka Chojnowskiego czy osiągającą kolejne wspaniałe sukcesy pływaczkę, Paulinę Woźniak.

 

Zajęcia stacjonarne mają odbyć się w podziale na odpowiednie sekcje sportowe z uwzględnieniem stopnia zaawansowania poszczególnych zawodników. Sekcje wyszczególnione w ramach projektu to:

 • Zajęcia pływania – grupa zaawansowana
 • Zajęcia sportowe w tenisie stołowym
 • Zajęcia sportowe w piłce siatkowej na siedząco
 • Zajęcia sportowe w strzelectwie
 • Zajęcia sportowe w wioślarstwie
 • Zajęcia sportowe w bocci
 • Zajęcia sportowe w rugby
 • Zajęcia sportowe w kolarstwie
 • Zajęcia sportowe w tenisie ziemnym
 • Zajęcia sportowe lekkoatletyczne – konkurencje biegowe
 • Zajęcia sportowe lekkoatletyczne – konkurencje techniczne
 • Zajęcia sportowe ogólnorozwojowe
 • Zajęcia nauki pływania
 • Ćwiczenia usprawniające na basenie

 

Wprowadzenie nowych sekcji sportowych, takich jak rugby czy podział sekcji pływania spowodowane jest narastającym naborem nowych, doskonale rokujących zawodników z których Klub Sportowy Inwalidów START poprzez odpowiedni i dopasowany do możliwości trening chce zbudować wspaniałych sportowców.

 

Wszystkie zajęcia sportowe odbywać będą się w miejscach odpowiednio przygotowanych do potrzeb poszczególnych sekcji oraz osób niepełnosprawnych. Do odpowiedniego rozwoju sportowców przyczyni się również zakup profesjonalnego sprzętu wysokiej klasy, niezbędnego do rywalizacji i treningu na najwyższym światowym poziomie. Sportowcom zapewniona zostanie również odpowiednia suplementacja, która pozwala zawodnikom na dalszy rozwój siłowy i wytrzymałościowy, w zależności od dyscypliny sportowej.

 

Sportowe zajęcia stacjonarne, uzupełnione będą o szkolenia w charakterze wyjazdowych zajęć sportowych:

 • Wyjazdowe zajęcia sportowe – Pustkowo (09.07 – 16.07.2016)
 • Wyjazdowe zajęcia sportowe – Zakopane (15.12 – 22.12.2016)
 • Wyjazdowe zajęcia sportowe – Słupsk (25.06 – 01.07.2016)

 

Wprowadzenie do projektu wyjazdowych szkoleń pozwoli trenerom na realizację szczegółowych planów treningowych skierowanych do odpowiednich sportowców. Wyjazdowe zajęcia sportowe pozwalają na ciągły trening przez długi czas w miejscu oddalonym od miejsca zamieszkania sportowców, co pozwala im całkowicie poświecić się treningowi.

 

Projekt dofinansowany z PFRON

Aktualności

15 medali Szczecińskich Lekkoatletów na MP w Bydgoszczy

Dodano: 15.06.2018 14:05

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbył się w dniach 08-10.06.2018 r. w Bydgoszczy, zakończyły się dla Szczecińskich zawodników ogromnym sukcesem. Reprezentanci Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie zdobyli 15 medali.     Medalistami zawodów zostali:  Joanna Hańtzschel... Czytaj więcej»

12 medali Szczecińskich strzelców w Bydgoszczy

Dodano: 07.06.2018 13:54

W dniach 31.05 – 03.06.2018r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym.  Drużyna ze Szczecina wywalczyła 12 medali.     Srebrny medal zdobyła Jolanta Szulc w konkurencji R2 karabin pneumatyczny. Brązowy medal w P2 pistolet pneumatyczny... Czytaj więcej»

III miejsce Szczecińskich zawodników bocci!

Dodano: 28.05.2018 11:41

W dniach 25-27.05.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się  VIII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci.     Nasi zawodnicy: Lidia Kowalczyk, Jan Gawroński, Daniel Pietras zajęli 3 miejsce w kategorii integracja. Od zajęcia wyższej pozycji... Czytaj więcej»

Zmiany w sprawie ochrony danych osobowych – RODO

Dodano: 25.05.2018 11:54

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych... Czytaj więcej»

archiwum