powieksz zero pomniejsz

Projekt PFRON: Prowadzenie całorocznych stacjonarnych oraz wyjazdowych zajęć sportowych

PFRON,

W ramach umowy z PFRON nr ZZO/000096/16/D z dnia 03.06.2016 r. Klub Sportowy Inwalidów START otrzyma wsparcie finansowe projektu o nazwie Prowadzenie całorocznych stacjonarnych oraz wyjazdowych zajęć sportowych.  Dofinansowanie dotyczyć ma celu programowego nr 3 zatytułowanego: Wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. 

 

Projekt przeprowadzony będzie w okresie 01.04 – 31.12.2016 r. Zgodnie z umową, projekt opiera się na Prowadzeniu całorocznych stacjonarnych oraz wyjazdowych zajęć sportowych. Głównym celem projektu jest wzrost aktywności beneficjentów projektu, zwiększenie ich sprawności fizycznej i samodzielności w celu osiągnięcia stopnia wyszkolenia, niezbędnego do uzyskiwania najwyższych osiągnięć sportowych.

 

 

Projekt realizowany będzie poprzez prowadzenie stacjonarnych i wyjazdowych szkoleń sportowych, mających na celu zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych. Szkolenia trafiać będą do szerokiej grupy beneficjentów, o różnym stopniu niepełnosprawności i adaptacji do życia w środowisku osób niepełnosprawnych.

 

Szkolenia stacjonarne prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę trenerów i instruktorów posiadających bogate doświadczenie w treningu sekcji sportowych. Odpowiednie przygotowanie osób odpowiedzialnych za prowadzenie zajęć sportowych i szkoleń wyjazdowych przyczynić ma się do rozwoju sportowców, dążąc do ich kolejnych sukcesów których zwieńczeniem mają być najwyższe osiągnięcia, w tym występy i odznaczenia Mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz podczas Igrzysk Paraolimpijskich. Kadra trenerska odpowiedzialna za zawodników sekcji do tej pory wyszkoliła wielu doskonałych sportowców, z których można wyróżnić startujących w tym roku na Igrzyskach Paraolimpijskich wioślarzy, Jolantę Majkę oraz Michała Gadowskiego, kolarza Arkadiusza Skrzypińskiego, tenisistę stołowego Patryka Chojnowskiego czy osiągającą kolejne wspaniałe sukcesy pływaczkę, Paulinę Woźniak.

 

Zajęcia stacjonarne mają odbyć się w podziale na odpowiednie sekcje sportowe z uwzględnieniem stopnia zaawansowania poszczególnych zawodników. Sekcje wyszczególnione w ramach projektu to:

 • Zajęcia pływania – grupa zaawansowana
 • Zajęcia sportowe w tenisie stołowym
 • Zajęcia sportowe w piłce siatkowej na siedząco
 • Zajęcia sportowe w strzelectwie
 • Zajęcia sportowe w wioślarstwie
 • Zajęcia sportowe w bocci
 • Zajęcia sportowe w rugby
 • Zajęcia sportowe w kolarstwie
 • Zajęcia sportowe w tenisie ziemnym
 • Zajęcia sportowe lekkoatletyczne – konkurencje biegowe
 • Zajęcia sportowe lekkoatletyczne – konkurencje techniczne
 • Zajęcia sportowe ogólnorozwojowe
 • Zajęcia nauki pływania
 • Ćwiczenia usprawniające na basenie

 

Wprowadzenie nowych sekcji sportowych, takich jak rugby czy podział sekcji pływania spowodowane jest narastającym naborem nowych, doskonale rokujących zawodników z których Klub Sportowy Inwalidów START poprzez odpowiedni i dopasowany do możliwości trening chce zbudować wspaniałych sportowców.

 

Wszystkie zajęcia sportowe odbywać będą się w miejscach odpowiednio przygotowanych do potrzeb poszczególnych sekcji oraz osób niepełnosprawnych. Do odpowiedniego rozwoju sportowców przyczyni się również zakup profesjonalnego sprzętu wysokiej klasy, niezbędnego do rywalizacji i treningu na najwyższym światowym poziomie. Sportowcom zapewniona zostanie również odpowiednia suplementacja, która pozwala zawodnikom na dalszy rozwój siłowy i wytrzymałościowy, w zależności od dyscypliny sportowej.

 

Sportowe zajęcia stacjonarne, uzupełnione będą o szkolenia w charakterze wyjazdowych zajęć sportowych:

 • Wyjazdowe zajęcia sportowe – Pustkowo (09.07 – 16.07.2016)
 • Wyjazdowe zajęcia sportowe – Zakopane (15.12 – 22.12.2016)
 • Wyjazdowe zajęcia sportowe – Słupsk (25.06 – 01.07.2016)

 

Wprowadzenie do projektu wyjazdowych szkoleń pozwoli trenerom na realizację szczegółowych planów treningowych skierowanych do odpowiednich sportowców. Wyjazdowe zajęcia sportowe pozwalają na ciągły trening przez długi czas w miejscu oddalonym od miejsca zamieszkania sportowców, co pozwala im całkowicie poświecić się treningowi.

 

Projekt dofinansowany z PFRON

Aktualności

Medale dla Szczecina! GP 2018

Dodano: 13.04.2018 08:28

W dniu dzisiejszym odbyły się trzy konkurencje. Jako pierwsza obyła się konkurencja R2 10m Air Rifle Standing Women SH1. Walka była zacięta do samego końca. W finale wzięły udział zawodniczki z Ukrainy, Francji, Bułgarii i aż trzy reprezentantki Polski. Po... Czytaj więcej»

2018 Shooting Grand Prix – Dzień 1

Dodano: 12.04.2018 13:23

Dzisiejszy dzień rozpoczął się ceremonią otwarcia zawodów 2018 World Shooting Para Sport Grand Prix Szczecin. Reprezentacje wszystkich krajów pojawiły się bardzo licznie. Odwiedziły nas również takie osobistości jak: Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele ważnych osobistości takich jak: Krzysztof Kupis- Dyrektor... Czytaj więcej»

Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych

Dodano: 30.03.2018 16:12

Głównym założeniem treningów sportowych realizowanych w ramach projektu PFRON: Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, jest odpowiednie przygotowanie beneficjentów do udziału w konkursach i zawodach sportowych najwyższych rang krajowych, oraz międzynarodowych.     Regularne treningi... Czytaj więcej»

Rehabilitacja dzieci poprzez pływanie

Dodano: 21.03.2018 10:29

Zapraszamy wszystkich najmłodszych z niepełnosprawnością ruchową na darmową rehabilitację poprzez pływanie:

archiwum