powieksz zero pomniejsz

Puchar Świata w Strzelectwie Sportowym – Zakończenie

IMG_0458,

Puchar Świata w Strzelectwie Sportowym 2017 w Szczecinie odbył się dniach 23.04 – 30.04.2017 r. na terenie Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego mieszczącego się przy ul. Litewskiej w Szczecinie który został przystosowany do przeprowadzenia konkurencji strzeleckich. Ponad 200 uczestników z 27 krajów całego świata zostało zakwaterowanych w Hotelu Radisson Blu.

 

Pierwsze dni Pucharu Świata przebiegły na przyjazdach zawodników zagranicznych, treningach na strzelnicy, oraz klasyfikacji medycznej zapewnionej przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski World Shooting Para Sport, gdzie zawodnicy dotychczas niesklasyfikowani do konkurencji paraolimpijskich mogli otrzymać międzynarodowe grupy startowe, a tym samym pozwolenia do startów oraz możliwość zdobywania MQS (Minimum Qualification Score).

 

Podczas pierwszych dni wydarzenia wszyscy uczestnicy oraz delegaci techniczni World Shooting Para Sport otrzymali plan Pucharu Świata oraz wszelką niezbędną dokumentację techniczną dotyczącą konkurencji strzeleckich.

 

Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka, mieszczący się przy ulicy Litewskiej w Szczecinie, miejsce w którym rozgrywane były konkurencje Pucharu Świata w Strzelectwie Sportowym Osób Niepełnosprawnych, został przygotowany zgodnie z umową dotyczącą usług promocyjnych. Rozwieszone zostały banery i wszelkie rollbanery, a także utworzone zostało miejsce prezentacji wraz z podium i telebimem, gdzie wyświetlano komunikaty i wyniki z zawodów wraz z logotypami sponsorów.

 

Dnia 26.04 zostało przeprowadzone uroczyste otwarcie Puchar Świata. Wszyscy zawodnicy zostali przywitani przez wiceprezesa Klubu Sportowego Inwalidów START – Pana Jacka Ciochonia. Zawodnicy otrzymali okolicznościowe koszulki opatrzone logotypami organizacji współfinansujących wydarzenie i przystąpili do pierwszych konkurencji.

 

Podczas Pucharu Świata w Strzelectwie Sportowym 2017 w Szczecinie przeprowadzono konkurencje wspierane przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (World Shooting Para Sport). Były to:

 

 

 • P1 – 10m Air Pistol Men SH1
 • P2 – 10m Air Pistol Women SH1
 • P5 – 10m Air Pistol Standard Mixed SH1
 • R1 – 10m Air Rifle Standing Men SH1
 • R2 – 10m Air Rifle Standing Women SH1
 • R3 – 10m Air Rifle Prone Mixed SH1
 • R4 – 10m Air Rifle Standing Mixed SH2
 • R5 – 10m Air Rifle Prone Mixed SH2
 • Falling Target Rifle SH1 (FTR1)
 • Falling Target Rifle SH2 (FTR2)
 • Falling Target Pistol (FTP)

 

 

W czasie Pucharu Świata mogliśmy być świadkami zdobycia rekordowych wyników wielu doskonałych zawodników. Rekordy Światowe i Europejskie zostały pobite przez:

 

 • Rekord Świata: Kacper Pierzyński POL – P1 Air Pistol Men Qualification z wynikiem 533 pkt.
 • Rekord Świata: Michał Klimek  POL – R1 Air Rifle Stand. M Qualification z wynikiem 518.9 pkt.
 • Rekord Świata: Kacper Pierzyński POL – P5 Air Pistol Standard SH1 Qualification z wynikiem 321 pkt.
 • Rekord Europy: Philip Jonsson SWE – R4 Air Rifle Standing SH2 Final z wynikiem 251.8 / 252.2 pkt.
 • Rekord Europy: Kacper Pierzyński POL – P1 Air Pistol Men Qualification z wynikiem 533 pkt.
 • Rekord Europy: Michał Klimek  POL – R1 Air Rifle Stand. M Qualification z wynikiem 518.9 pkt.
 • Rekord Europy: Kacper Pierzyński POL – P5 Air Pistol Standard SH1 Qualification z wynikiem 321 pkt.

Oprócz powyższych rekordów, podczas Pucharu Świata zarejestrowany zostały również rekordy narodowe:

 

 • Rekord Ameryki: McKenna Dahl USA – R4 Air Rifle Standing SH2 Final z wynikiem 166.6 / 208.2 pkt.
 • Rekord Azji: Yan Wo Wong HKG – P1 Air Pistol Men Final z wynikiem 147.8 / 190.5 pkt.

 

 

Ilość medali zdobyta przez poszczególne ekipy była następująca:

 

Puchar Świata w Strzelectwie Sportowym Osób Niepełnosprawnych zakończył się uroczystym bankietem podczas którego zostały złożone podziękowania wszystkim zawodnikom, delegatom technicznym i osobom związanym z organizacją wydarzenia. Sala bankietowa została wyposażona w banery i roll-up’y zawierające logotypy sponsorów. Przy tej okazji zostały wręczone nagrody specjalne dla najlepszego strzelca pistoletowego Pucharu Świata – Oleksil Denysiuk UKR, dla najlepszego strzelca karabinowego Pucharu Świata – Veronika Vadovicova SVK, oraz nagrodę dla najlepszego strzelca junior Pucharu Świata – Kacper Pierzyński POL.

 

Zawodnicy pożegnali się z miastem i Pucharen Świata mając w pamięci bardzo miłe doświadczenia i wspomnienia. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii od trenerów i zawodników największych ekip sportowych odwiedzających nasz kraj podczas wydarzenia. Wielu z nich ma nadzieję i chęci do ponownego odwiedzenia naszego miasta w kolejnych latach.

 

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (World Shooting Para Sport) po każdych wydarzeniach objętych ich patronatem przeprowadza wiele ankiet wśród delegatów międzynarodowych (sędziowie, klasyfikatorzy, przedstawiciele mediów i portali społecznościowych) oraz wśród samych uczestników zawodów. Ponadto w konsekwencji zostaje sporządzony raport delegatów technicznych  dotyczący oceny zawodów, jak i  jakości ich przygotowania. Pragniemy nadmienić, iż ocena delegatów była jednoznacznie pozytywna w każdym aspekcie poruszonym przez patrona Pucharu Świata w Strzelectwie Sportowym Osób Niepełnosprawnych.

 

Wydarzenie dofinansowane ze środków PFRON, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miejskiego, Urzędu Marszałkowskiego oraz jednostek sponsorskich Grupy Azoty i Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra

Aktualności

15 medali Szczecińskich Lekkoatletów na MP w Bydgoszczy

Dodano: 15.06.2018 14:05

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbył się w dniach 08-10.06.2018 r. w Bydgoszczy, zakończyły się dla Szczecińskich zawodników ogromnym sukcesem. Reprezentanci Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie zdobyli 15 medali.     Medalistami zawodów zostali:  Joanna Hańtzschel... Czytaj więcej»

12 medali Szczecińskich strzelców w Bydgoszczy

Dodano: 07.06.2018 13:54

W dniach 31.05 – 03.06.2018r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym.  Drużyna ze Szczecina wywalczyła 12 medali.     Srebrny medal zdobyła Jolanta Szulc w konkurencji R2 karabin pneumatyczny. Brązowy medal w P2 pistolet pneumatyczny... Czytaj więcej»

III miejsce Szczecińskich zawodników bocci!

Dodano: 28.05.2018 11:41

W dniach 25-27.05.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się  VIII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci.     Nasi zawodnicy: Lidia Kowalczyk, Jan Gawroński, Daniel Pietras zajęli 3 miejsce w kategorii integracja. Od zajęcia wyższej pozycji... Czytaj więcej»

Zmiany w sprawie ochrony danych osobowych – RODO

Dodano: 25.05.2018 11:54

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych... Czytaj więcej»

archiwum