powieksz zero pomniejsz

RaceRunning

fot. Grzegorz Buśko_0001,

Szanowni Klubowicze,

 

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez Fundację Złotowianka ze Złotowa dotyczącym nowej formy sportu i rekreacji osób niepełnosprawnych, jakim jest RaceRunning

 

 

 

 

RaceRunning jest wspaniałą i innowacyjną formą aktywności przeznaczoną dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz zaburzeniami równowagi. Wywodzi się z Danii z lat 90tych. Pozwala osobom codziennie poruszającym się na wózku elektrycznym, manualnym bądź z pomocą chodzika do jazdy na specjalnie skonstruowanym rowerze dającym możliwość ścigania się z relatywnie wysoką prędkością.

 

 

Do Polski, RaceRunning wprowadzony został między innymi przez Fundację Złotowianka ze Złotowa. Ich aktywność trwa już od roku. Klub Sportowy Inwalidów START postanowił zorganizować spotkanie z przedstawicielami Złotowianki w celu zapoznania Szczecińskich sportowców z niepełnosprawnością z tą wspaniałą formą aktywności.

 

 

Spotkanie zaplanowane zostało na dzień 30.09.2017 r. (sobota) na godzinę 13:00 przy ul. Litewskiej 20. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu prosimy o kontakt z biurem Klubu w celu zapisu:

 

Klub Sportowy Inwalidów START – Szczecin

tel.: 91 383 74 30

e-mail: start-szczecin@post.pl

 

MIEJSCE SPOTKANIA MOŻE ULEC ZMIANIE! Prosimy uważnie śledzić naszą stronę internetową. 

 

 

Dalsze informacje dot. tego wydarzenia publikowane będą na bieżąco na naszej stronie internetowej, na Facebook oraz telefonicznie do wszystkich zgłoszonych osób.

 

 

Warto zapoznać się również ze stroną Fundacji Złotowianka: racerunning.fundacjazlotowianka.pl na której znajdą Państwo wiele informacji oraz relację z poprzednich spotkań.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

fot.: Fundacja Złotowianka – Grzegorz Buśko

Aktualności

Wiosenne Integracyjne Zawody Sportowe

Dodano: 23.04.2018 13:28

Kolejne Integracyjne Zawody Sportowe już wkrótce!   Wiosenne Integracyjne Zawody Sportowe odbędą się w dniach 11 – 13 Maja 2018 roku w Pustkowie. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy wiele wspaniałych dyscyplin sportowych w których będzie można sprawdzić swoje umiejętności. Między innymi:... Czytaj więcej»

Medale dla Szczecina! GP 2018

Dodano: 13.04.2018 08:28

W dniu dzisiejszym odbyły się trzy konkurencje. Jako pierwsza obyła się konkurencja R2 10m Air Rifle Standing Women SH1. Walka była zacięta do samego końca. W finale wzięły udział zawodniczki z Ukrainy, Francji, Bułgarii i aż trzy reprezentantki Polski. Po... Czytaj więcej»

2018 Shooting Grand Prix – Dzień 1

Dodano: 12.04.2018 13:23

Dzisiejszy dzień rozpoczął się ceremonią otwarcia zawodów 2018 World Shooting Para Sport Grand Prix Szczecin. Reprezentacje wszystkich krajów pojawiły się bardzo licznie. Odwiedziły nas również takie osobistości jak: Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele ważnych osobistości takich jak: Krzysztof Kupis- Dyrektor... Czytaj więcej»

Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych

Dodano: 30.03.2018 16:12

Głównym założeniem treningów sportowych realizowanych w ramach projektu PFRON: Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, jest odpowiednie przygotowanie beneficjentów do udziału w konkursach i zawodach sportowych najwyższych rang krajowych, oraz międzynarodowych.     Regularne treningi... Czytaj więcej»

archiwum