powieksz zero pomniejsz

RaceRunning

fot. Grzegorz Buśko_0001,

Szanowni Klubowicze,

 

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez Fundację Złotowianka ze Złotowa dotyczącym nowej formy sportu i rekreacji osób niepełnosprawnych, jakim jest RaceRunning

 

 

 

 

RaceRunning jest wspaniałą i innowacyjną formą aktywności przeznaczoną dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz zaburzeniami równowagi. Wywodzi się z Danii z lat 90tych. Pozwala osobom codziennie poruszającym się na wózku elektrycznym, manualnym bądź z pomocą chodzika do jazdy na specjalnie skonstruowanym rowerze dającym możliwość ścigania się z relatywnie wysoką prędkością.

 

 

Do Polski, RaceRunning wprowadzony został między innymi przez Fundację Złotowianka ze Złotowa. Ich aktywność trwa już od roku. Klub Sportowy Inwalidów START postanowił zorganizować spotkanie z przedstawicielami Złotowianki w celu zapoznania Szczecińskich sportowców z niepełnosprawnością z tą wspaniałą formą aktywności.

 

 

Spotkanie zaplanowane zostało na dzień 30.09.2017 r. (sobota) na godzinę 13:00 przy ul. Litewskiej 20. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu prosimy o kontakt z biurem Klubu w celu zapisu:

 

Klub Sportowy Inwalidów START – Szczecin

tel.: 91 383 74 30

e-mail: start-szczecin@post.pl

 

MIEJSCE SPOTKANIA MOŻE ULEC ZMIANIE! Prosimy uważnie śledzić naszą stronę internetową. 

 

 

Dalsze informacje dot. tego wydarzenia publikowane będą na bieżąco na naszej stronie internetowej, na Facebook oraz telefonicznie do wszystkich zgłoszonych osób.

 

 

Warto zapoznać się również ze stroną Fundacji Złotowianka: racerunning.fundacjazlotowianka.pl na której znajdą Państwo wiele informacji oraz relację z poprzednich spotkań.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

fot.: Fundacja Złotowianka – Grzegorz Buśko

Aktualności

Projekt Statutu Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie

Dodano: 20.12.2017 14:03

Poniżej przedstawiamy Państwu projekt statutu zatwierdzony przez Delegatów Klubu podczas Nadzwyczajnego Zebrania Delegatów Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie, które odbyło się w dniu 11.01.2018 roku.    DOKUMENT MOŻNA POBRAĆ TUTAJ: LINK   Delegaci Klubu podczas Zebrania ustanowili również nowy... Czytaj więcej»

Mikołajkowe Zawody Sportowe 2017

Dodano: 12.12.2017 09:36

W dniu 10 grudnia 2017 roku podczas zawodów sportowych odbywających się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie mieliśmy okazję gościć specjalną osobę, jaką był sam Św. Mikołaj! Mikołajkowe Zawody Sportowe przebiegły pod jego czujnym okiem w najlepszym... Czytaj więcej»

Dobre granie, dobre wyniki!

Dodano: 07.12.2017 15:37

Mikołajkowy Turniej Bocci organizowany przez Integracyjny Klub Sportowy „Zieloni” Zielona Góra w dniu 06.12.2017 r. zakończył się sukcesem naszych zawodników: Lidii Kowalczyk, Daniela Gawrońskiego oraz Daniela Pietrasa. Nasza ekipa uplasowała się na drugim miejscu podium. Walka o pierwsze miejsce do... Czytaj więcej»

Złoto dla Pauliny Woźniak!

Dodano: 06.12.2017 13:56

Podczas kolejnego dnia Mistrzostw Świata w Meksyku, nasza zawodniczka Paulina Woźniak po raz kolejny udowodniła, jak doskonale wypracowała styl klasyczny. Podczas rywalizacji na 100m stylem klasycznym (SB8) pokonała z czasem (1:24,97) o niemal 10 sek. lepszym (!) rywalkę z Chin... Czytaj więcej»

archiwum