powieksz zero pomniejsz

Rugby na wózkach

Trener: Piotr Bielecki.

Miejsca treningów: hale sportowe w Pyrzycach i Przelewicach.

Sekcja rugby na wózkach w Starcie Szczecin jest stosunkowo nowa, ale popularna. Podczas meczu w rugby według plotek jest sporo kontuzji, sekcja Startu na zdrowie jednak nie narzeka. Są znakomicie przygotowani i rugby uwielbiają. Trenują w Przelewicach i w Pyrzycach. Zawodnicy grają w dwóch ligach: ogólnopolskiej i regionalnej, w obu są coraz lepsi. Chętnie prezentują swoje rugby publiczności, która o tej dyscyplinie wie mało. W Szczecinie stają się znani i lubiani. Coraz więcej osób chce rugby na wózkach spróbować. Trener Piotr Bielecki jest tym zachwycony. Ekipa ma nowe koszulki i to też jest dla nich ważną sprawą. Rugby staje się modne. Warto też dodać, że za panami, którzy są specjalistami od rugby często oglądają się dziewczyny. Trener to potwierdza.

Sekcja jest dofinansowana przez PFRON.

Aktualności

15 medali Szczecińskich Lekkoatletów na MP w Bydgoszczy

Dodano: 15.06.2018 14:05

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbył się w dniach 08-10.06.2018 r. w Bydgoszczy, zakończyły się dla Szczecińskich zawodników ogromnym sukcesem. Reprezentanci Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie zdobyli 15 medali.     Medalistami zawodów zostali:  Joanna Hańtzschel... Czytaj więcej»

12 medali Szczecińskich strzelców w Bydgoszczy

Dodano: 07.06.2018 13:54

W dniach 31.05 – 03.06.2018r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym.  Drużyna ze Szczecina wywalczyła 12 medali.     Srebrny medal zdobyła Jolanta Szulc w konkurencji R2 karabin pneumatyczny. Brązowy medal w P2 pistolet pneumatyczny... Czytaj więcej»

III miejsce Szczecińskich zawodników bocci!

Dodano: 28.05.2018 11:41

W dniach 25-27.05.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się  VIII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci.     Nasi zawodnicy: Lidia Kowalczyk, Jan Gawroński, Daniel Pietras zajęli 3 miejsce w kategorii integracja. Od zajęcia wyższej pozycji... Czytaj więcej»

Zmiany w sprawie ochrony danych osobowych – RODO

Dodano: 25.05.2018 11:54

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych... Czytaj więcej»

archiwum