powieksz zero pomniejsz

Wioślarska

Trener: Tomasz Kaźmierczak.

Miejsca treningów: Akademicki Związek Sportowy w Szczecinie – ul.Heyki 4 oraz basen wioślarski SDS - ul.Wąska 16. Treningi odbywają się także w siłowni przy ul. Litewskiej 20.

Wioślarska para (oczywiście sportowa) Startu Szczecin: Jolanta Pawlak i Michał Gadowski jest już pewna udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich w brzylijskim Rio. Zapewnili to sobie podczas Mistrzostwach Świata we Francji , gdzie zajęli 7 miejsce. Zapewniają, że to tylko 7 miejsce, w Rio ma być lepiej. Potwierdza to Tomasz Kaźmierczak – trener Startu i kadry narodowej. Wioślarska sekcja Startu Szczecin ma kilku wybitnych zawodników. Trzeba wspomnieć też Leszka Niewiarowskiego i Jarosława Kailinga. Wioślarze znakomicie zaprezentowali się też na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy na ergometrze. Sportowcy niemal codziennie trenują na najwyższym poziomie. Wiosła w dłoń, woda i ogromny dystans, który trzeba pokonać. Często odwiedzają też siłownię. Mają jednak czas na to, żeby na ergometrze powalczyli z nimi wszyscy chętni - np. podczas klubowych Mikołajek. Tylu chętnych próbuje, że nawet ergometer jest ……. zmęczony. Zawodnicy pomagają w tej próbie wszystkim. Wioślarze lubią, nawet bardzo lubią swoich kibiców i wszystkich chętnych do trudnych prób.

Sekcja jest dofinansowana przez PFRON.

 

Aktualności

Projekt Statutu Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie

Dodano: 20.12.2017 14:03

Poniżej przedstawiamy Państwu projekt statutu zatwierdzony przez Delegatów Klubu podczas Nadzwyczajnego Zebrania Delegatów Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie, które odbyło się w dniu 11.01.2018 roku.    DOKUMENT MOŻNA POBRAĆ TUTAJ: LINK   Delegaci Klubu podczas Zebrania ustanowili również nowy... Czytaj więcej»

Mikołajkowe Zawody Sportowe 2017

Dodano: 12.12.2017 09:36

W dniu 10 grudnia 2017 roku podczas zawodów sportowych odbywających się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie mieliśmy okazję gościć specjalną osobę, jaką był sam Św. Mikołaj! Mikołajkowe Zawody Sportowe przebiegły pod jego czujnym okiem w najlepszym... Czytaj więcej»

Dobre granie, dobre wyniki!

Dodano: 07.12.2017 15:37

Mikołajkowy Turniej Bocci organizowany przez Integracyjny Klub Sportowy „Zieloni” Zielona Góra w dniu 06.12.2017 r. zakończył się sukcesem naszych zawodników: Lidii Kowalczyk, Daniela Gawrońskiego oraz Daniela Pietrasa. Nasza ekipa uplasowała się na drugim miejscu podium. Walka o pierwsze miejsce do... Czytaj więcej»

Złoto dla Pauliny Woźniak!

Dodano: 06.12.2017 13:56

Podczas kolejnego dnia Mistrzostw Świata w Meksyku, nasza zawodniczka Paulina Woźniak po raz kolejny udowodniła, jak doskonale wypracowała styl klasyczny. Podczas rywalizacji na 100m stylem klasycznym (SB8) pokonała z czasem (1:24,97) o niemal 10 sek. lepszym (!) rywalkę z Chin... Czytaj więcej»

archiwum