powieksz zero pomniejsz

Wioślarska

Trener: Tomasz Kaźmierczak.

Miejsca treningów: Akademicki Związek Sportowy w Szczecinie – ul.Heyki 4 oraz basen wioślarski SDS - ul.Wąska 16. Treningi odbywają się także w siłowni przy ul. Litewskiej 20.

Wioślarska para (oczywiście sportowa) Startu Szczecin: Jolanta Pawlak i Michał Gadowski jest już pewna udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich w brzylijskim Rio. Zapewnili to sobie podczas Mistrzostwach Świata we Francji , gdzie zajęli 7 miejsce. Zapewniają, że to tylko 7 miejsce, w Rio ma być lepiej. Potwierdza to Tomasz Kaźmierczak – trener Startu i kadry narodowej. Wioślarska sekcja Startu Szczecin ma kilku wybitnych zawodników. Trzeba wspomnieć też Leszka Niewiarowskiego i Jarosława Kailinga. Wioślarze znakomicie zaprezentowali się też na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy na ergometrze. Sportowcy niemal codziennie trenują na najwyższym poziomie. Wiosła w dłoń, woda i ogromny dystans, który trzeba pokonać. Często odwiedzają też siłownię. Mają jednak czas na to, żeby na ergometrze powalczyli z nimi wszyscy chętni - np. podczas klubowych Mikołajek. Tylu chętnych próbuje, że nawet ergometer jest ……. zmęczony. Zawodnicy pomagają w tej próbie wszystkim. Wioślarze lubią, nawet bardzo lubią swoich kibiców i wszystkich chętnych do trudnych prób.

Sekcja jest dofinansowana przez PFRON.

 

Aktualności

Wiosenne Integracyjne Zawody Sportowe

Dodano: 23.04.2018 13:28

Kolejne Integracyjne Zawody Sportowe już wkrótce!   Wiosenne Integracyjne Zawody Sportowe odbędą się w dniach 11 – 13 Maja 2018 roku w Pustkowie. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy wiele wspaniałych dyscyplin sportowych w których będzie można sprawdzić swoje umiejętności. Między innymi:... Czytaj więcej»

Medale dla Szczecina! GP 2018

Dodano: 13.04.2018 08:28

W dniu dzisiejszym odbyły się trzy konkurencje. Jako pierwsza obyła się konkurencja R2 10m Air Rifle Standing Women SH1. Walka była zacięta do samego końca. W finale wzięły udział zawodniczki z Ukrainy, Francji, Bułgarii i aż trzy reprezentantki Polski. Po... Czytaj więcej»

2018 Shooting Grand Prix – Dzień 1

Dodano: 12.04.2018 13:23

Dzisiejszy dzień rozpoczął się ceremonią otwarcia zawodów 2018 World Shooting Para Sport Grand Prix Szczecin. Reprezentacje wszystkich krajów pojawiły się bardzo licznie. Odwiedziły nas również takie osobistości jak: Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele ważnych osobistości takich jak: Krzysztof Kupis- Dyrektor... Czytaj więcej»

Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych

Dodano: 30.03.2018 16:12

Głównym założeniem treningów sportowych realizowanych w ramach projektu PFRON: Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, jest odpowiednie przygotowanie beneficjentów do udziału w konkursach i zawodach sportowych najwyższych rang krajowych, oraz międzynarodowych.     Regularne treningi... Czytaj więcej»

archiwum