powieksz zero pomniejsz

Wioślarska

Trener: Tomasz Kaźmierczak.

Miejsca treningów: Akademicki Związek Sportowy w Szczecinie – ul.Heyki 4 oraz basen wioślarski SDS - ul.Wąska 16. Treningi odbywają się także w siłowni przy ul. Litewskiej 20.

Wioślarska para (oczywiście sportowa) Startu Szczecin: Jolanta Pawlak i Michał Gadowski jest już pewna udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich w brzylijskim Rio. Zapewnili to sobie podczas Mistrzostwach Świata we Francji , gdzie zajęli 7 miejsce. Zapewniają, że to tylko 7 miejsce, w Rio ma być lepiej. Potwierdza to Tomasz Kaźmierczak – trener Startu i kadry narodowej. Wioślarska sekcja Startu Szczecin ma kilku wybitnych zawodników. Trzeba wspomnieć też Leszka Niewiarowskiego i Jarosława Kailinga. Wioślarze znakomicie zaprezentowali się też na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy na ergometrze. Sportowcy niemal codziennie trenują na najwyższym poziomie. Wiosła w dłoń, woda i ogromny dystans, który trzeba pokonać. Często odwiedzają też siłownię. Mają jednak czas na to, żeby na ergometrze powalczyli z nimi wszyscy chętni - np. podczas klubowych Mikołajek. Tylu chętnych próbuje, że nawet ergometer jest ……. zmęczony. Zawodnicy pomagają w tej próbie wszystkim. Wioślarze lubią, nawet bardzo lubią swoich kibiców i wszystkich chętnych do trudnych prób.

Sekcja jest dofinansowana przez PFRON.

 

Aktualności

15 medali Szczecińskich Lekkoatletów na MP w Bydgoszczy

Dodano: 15.06.2018 14:05

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbył się w dniach 08-10.06.2018 r. w Bydgoszczy, zakończyły się dla Szczecińskich zawodników ogromnym sukcesem. Reprezentanci Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie zdobyli 15 medali.     Medalistami zawodów zostali:  Joanna Hańtzschel... Czytaj więcej»

12 medali Szczecińskich strzelców w Bydgoszczy

Dodano: 07.06.2018 13:54

W dniach 31.05 – 03.06.2018r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym.  Drużyna ze Szczecina wywalczyła 12 medali.     Srebrny medal zdobyła Jolanta Szulc w konkurencji R2 karabin pneumatyczny. Brązowy medal w P2 pistolet pneumatyczny... Czytaj więcej»

III miejsce Szczecińskich zawodników bocci!

Dodano: 28.05.2018 11:41

W dniach 25-27.05.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się  VIII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci.     Nasi zawodnicy: Lidia Kowalczyk, Jan Gawroński, Daniel Pietras zajęli 3 miejsce w kategorii integracja. Od zajęcia wyższej pozycji... Czytaj więcej»

Zmiany w sprawie ochrony danych osobowych – RODO

Dodano: 25.05.2018 11:54

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych... Czytaj więcej»

archiwum