powieksz zero pomniejsz

Zakończenie projektu w ramach 24 konkursu PFRON

PFRON,

Z dniem 31.12.2016 r. zakończył się projekt przeprowadzony przez Klub Sportowy Inwalidów START w ramach 24 Konkursu PFRON noszący tytuł Prowadzenie całorocznych stacjonarnych oraz wyjazdowych zajęć sportowych.

 

Projekt prowadzony był w okresie od 01.04.2016 r. do 31.12.2016 r. w ramach umowy z PFRON nr ZZO/000096/16/D z dnia 03.06.2016 r.. Dofinansowanie projektu dotyczyło celu programowego nr 3 zatytuowanego: Wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.

 

Projekt opierał się na prowadzeniu całorocznych stacjonarnych oraz wyjazdowych zajęć sportowych, czego głównym celem był wzrost aktywności beneficjentów projektu, zwiększenie ich sprawności fizycznej i samodzielności w celu osiągnięcia stopnia wyszkolenia, niezbędnego do uzyskiwania najwyższych osiągnięć sportowych.

 

Projekt zrealizowano poprzez prowadzenie stacjonarnych i wyjazdowych szkoleń sportowych które pozwoliły na znaczne zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych związanych z Klubem Sportowym Inwalidów START. Szkolenia trafiły do bardzo dużej rzeszy beneficjentów o zróżnicowanym stopniu i rodzaju niepełnosprawności.

 

 

Na realizację celów projektu pozwoliła wykwalifikowana kadra trenerska i instruktorska posiadająca wieloletnie doświadczenie w treningu poszczególnych sekcji sportowych. Opiekunowie grup, poprzez odpowiednie dostosowanie i prowadzenie zajęć i szkoleń sportowych, przyczynili się do rozwoju sportowców oraz do ich ogromnych sukcesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Warto wspomnieć, iż Klub Sportowy Inwalidów START w roku Paraolimpijskim 2016 przygotował aż 5 zawodników do startów podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Obecność szczecińskich zawodników zakończyła się zdobyciem jednego srebrnego i jednego brązowego medalu Paraolimpijskiego.

 

 

Zajęcia stacjonarne prowadzone przez kadrę trenerską odbyły się w podziale na odpowiednie sekcje sportowe, z uwzględnieniem stopnia zaawansowania poszczególnych beneficjentów klubu. W ramach projektu, Klub prowadził następujące sekcje sportowe:

 • Zajęcia pływania – grupa zaawansowana
 • Zajęcia sportowe w tenisie stołowym
 • Zajęcia sportowe w piłce siatkowej na siedząco
 • Zajęcia sportowe w strzelectwie
 • Zajęcia sportowe w wioślarstwie
 • Zajęcia sportowe w bocci
 • Zajęcia sportowe w rugby
 • Zajęcia sportowe w kolarstwie
 • Zajęcia sportowe w tenisie ziemnym
 • Zajęcia sportowe lekkoatletyczne – konkurencje biegowe
 • Zajęcia sportowe lekkoatletyczne – konkurencje techniczne
 • Zajęcia sportowe ogólnorozwojowe
 • Zajęcia nauki pływania
 • Ćwiczenia usprawniające na basenie
 

 

Kolejnym elementem niezbędnym do realizacji projektu było zapewnienie odpowiedniej bazy obiektów treningowych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Dotychczasowa współpraca z wieloma jednostkami dysponującymi obiektami sportowymi pozwoliła na zapewnienie odpowiednich miejsc treningowych dla wszystkich sekcji sportowych.

 

Do przeprowadzenia projektu zaliczyć można również zapewnienie odpowiedniego sprzętu sportowego, niezbędnego do profesjonalnej rywalizacji na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnienie odpowiedniej suplementacji zgodnej z indywidualnymi planami treningowymi poszczególnych zawodników wszystkich sekcji sportowych.

 

 

Sportowe zajęcia stacjonarne zostały uzupełnione o szkolenia o charakterze wyjazdowych zajęć sportowych:

 

 • Wyjazdowe zajęcia sportowe – Słupsk (25.06 – 01.07.2016)
 • Wyjazdowe zajęcia sportowe – Pustkowo (09.07 – 16.07.2016)
 • Wyjazdowe zajęcia sportowe – Zakopane (13.11 – 20.11.2016)

 

Wprowadzenie do projektu wyjazdowych szkoleń pozwoliło trenerom na realizację szczegółowych planów treningowych skierowanych do odpowiednich sportowców.

 

 

Projekt dofinansowany z PFRON

Aktualności

15 medali Szczecińskich Lekkoatletów na MP w Bydgoszczy

Dodano: 15.06.2018 14:05

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbył się w dniach 08-10.06.2018 r. w Bydgoszczy, zakończyły się dla Szczecińskich zawodników ogromnym sukcesem. Reprezentanci Klubu Sportowego Inwalidów START w Szczecinie zdobyli 15 medali.     Medalistami zawodów zostali:  Joanna Hańtzschel... Czytaj więcej»

12 medali Szczecińskich strzelców w Bydgoszczy

Dodano: 07.06.2018 13:54

W dniach 31.05 – 03.06.2018r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym.  Drużyna ze Szczecina wywalczyła 12 medali.     Srebrny medal zdobyła Jolanta Szulc w konkurencji R2 karabin pneumatyczny. Brązowy medal w P2 pistolet pneumatyczny... Czytaj więcej»

III miejsce Szczecińskich zawodników bocci!

Dodano: 28.05.2018 11:41

W dniach 25-27.05.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się  VIII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci.     Nasi zawodnicy: Lidia Kowalczyk, Jan Gawroński, Daniel Pietras zajęli 3 miejsce w kategorii integracja. Od zajęcia wyższej pozycji... Czytaj więcej»

Zmiany w sprawie ochrony danych osobowych – RODO

Dodano: 25.05.2018 11:54

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych... Czytaj więcej»

archiwum