powieksz zero pomniejsz

Zakończenie projektu w ramach 24 konkursu PFRON

PFRON,

Z dniem 31.12.2016 r. zakończył się projekt przeprowadzony przez Klub Sportowy Inwalidów START w ramach 24 Konkursu PFRON noszący tytuł Prowadzenie całorocznych stacjonarnych oraz wyjazdowych zajęć sportowych.

 

Projekt prowadzony był w okresie od 01.04.2016 r. do 31.12.2016 r. w ramach umowy z PFRON nr ZZO/000096/16/D z dnia 03.06.2016 r.. Dofinansowanie projektu dotyczyło celu programowego nr 3 zatytuowanego: Wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.

 

Projekt opierał się na prowadzeniu całorocznych stacjonarnych oraz wyjazdowych zajęć sportowych, czego głównym celem był wzrost aktywności beneficjentów projektu, zwiększenie ich sprawności fizycznej i samodzielności w celu osiągnięcia stopnia wyszkolenia, niezbędnego do uzyskiwania najwyższych osiągnięć sportowych.

 

Projekt zrealizowano poprzez prowadzenie stacjonarnych i wyjazdowych szkoleń sportowych które pozwoliły na znaczne zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych związanych z Klubem Sportowym Inwalidów START. Szkolenia trafiły do bardzo dużej rzeszy beneficjentów o zróżnicowanym stopniu i rodzaju niepełnosprawności.

 

 

Na realizację celów projektu pozwoliła wykwalifikowana kadra trenerska i instruktorska posiadająca wieloletnie doświadczenie w treningu poszczególnych sekcji sportowych. Opiekunowie grup, poprzez odpowiednie dostosowanie i prowadzenie zajęć i szkoleń sportowych, przyczynili się do rozwoju sportowców oraz do ich ogromnych sukcesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Warto wspomnieć, iż Klub Sportowy Inwalidów START w roku Paraolimpijskim 2016 przygotował aż 5 zawodników do startów podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Obecność szczecińskich zawodników zakończyła się zdobyciem jednego srebrnego i jednego brązowego medalu Paraolimpijskiego.

 

 

Zajęcia stacjonarne prowadzone przez kadrę trenerską odbyły się w podziale na odpowiednie sekcje sportowe, z uwzględnieniem stopnia zaawansowania poszczególnych beneficjentów klubu. W ramach projektu, Klub prowadził następujące sekcje sportowe:

 • Zajęcia pływania – grupa zaawansowana
 • Zajęcia sportowe w tenisie stołowym
 • Zajęcia sportowe w piłce siatkowej na siedząco
 • Zajęcia sportowe w strzelectwie
 • Zajęcia sportowe w wioślarstwie
 • Zajęcia sportowe w bocci
 • Zajęcia sportowe w rugby
 • Zajęcia sportowe w kolarstwie
 • Zajęcia sportowe w tenisie ziemnym
 • Zajęcia sportowe lekkoatletyczne – konkurencje biegowe
 • Zajęcia sportowe lekkoatletyczne – konkurencje techniczne
 • Zajęcia sportowe ogólnorozwojowe
 • Zajęcia nauki pływania
 • Ćwiczenia usprawniające na basenie
 

 

Kolejnym elementem niezbędnym do realizacji projektu było zapewnienie odpowiedniej bazy obiektów treningowych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Dotychczasowa współpraca z wieloma jednostkami dysponującymi obiektami sportowymi pozwoliła na zapewnienie odpowiednich miejsc treningowych dla wszystkich sekcji sportowych.

 

Do przeprowadzenia projektu zaliczyć można również zapewnienie odpowiedniego sprzętu sportowego, niezbędnego do profesjonalnej rywalizacji na najwyższym światowym poziomie oraz zapewnienie odpowiedniej suplementacji zgodnej z indywidualnymi planami treningowymi poszczególnych zawodników wszystkich sekcji sportowych.

 

 

Sportowe zajęcia stacjonarne zostały uzupełnione o szkolenia o charakterze wyjazdowych zajęć sportowych:

 

 • Wyjazdowe zajęcia sportowe – Słupsk (25.06 – 01.07.2016)
 • Wyjazdowe zajęcia sportowe – Pustkowo (09.07 – 16.07.2016)
 • Wyjazdowe zajęcia sportowe – Zakopane (13.11 – 20.11.2016)

 

Wprowadzenie do projektu wyjazdowych szkoleń pozwoliło trenerom na realizację szczegółowych planów treningowych skierowanych do odpowiednich sportowców.

 

 

Projekt dofinansowany z PFRON

Aktualności

Medale dla Szczecina! GP 2018

Dodano: 13.04.2018 08:28

W dniu dzisiejszym odbyły się trzy konkurencje. Jako pierwsza obyła się konkurencja R2 10m Air Rifle Standing Women SH1. Walka była zacięta do samego końca. W finale wzięły udział zawodniczki z Ukrainy, Francji, Bułgarii i aż trzy reprezentantki Polski. Po... Czytaj więcej»

2018 Shooting Grand Prix – Dzień 1

Dodano: 12.04.2018 13:23

Dzisiejszy dzień rozpoczął się ceremonią otwarcia zawodów 2018 World Shooting Para Sport Grand Prix Szczecin. Reprezentacje wszystkich krajów pojawiły się bardzo licznie. Odwiedziły nas również takie osobistości jak: Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele ważnych osobistości takich jak: Krzysztof Kupis- Dyrektor... Czytaj więcej»

Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych

Dodano: 30.03.2018 16:12

Głównym założeniem treningów sportowych realizowanych w ramach projektu PFRON: Sport sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, jest odpowiednie przygotowanie beneficjentów do udziału w konkursach i zawodach sportowych najwyższych rang krajowych, oraz międzynarodowych.     Regularne treningi... Czytaj więcej»

Rehabilitacja dzieci poprzez pływanie

Dodano: 21.03.2018 10:29

Zapraszamy wszystkich najmłodszych z niepełnosprawnością ruchową na darmową rehabilitację poprzez pływanie:

archiwum