Początek października to odbywający się w Zielonej Górze IX Ogólnopolski Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym gdzie nasi strzelcy zdobyli 8 medali. Z krążkami wrócili Jolanta Szulc, Agnieszka Grzelak, Beata Andruszkiewicz, Waldemar Andruszkiewicz, Sławomir Okoniewski, Stanisław Krzystyniak, Sławomir Piszczoła.
W tym samym czasie w Gdańsku odbywało się 1. Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. W klasie łączonej 1-2 Wiesław Dziliński na miejscach 3-4, w klasie 7 Henryk Dąbrowski miejsce 17-18, a w klasie 8 mieliśmy Macieja Połuboczko i Jerzego Wójcikowskiego na miejscach 5-6.
Nie uwierzycie, ale w ten sam weekend odbywały się również Lomianki 2019 Para Dance Sport Polish Open, czyli XXI Mistrzostwa Polski w Tańcu na Wózkach. Nasz Klub reprezentowali: Katarzyna Pawlak, Sandra Szubert, Eliza Świtalska, Maciej Grzybowski, Maciej Januszewski oraz Konrad Lipowicz. W tym roku nasza para Eliza Świtalska i Maciej Grzybowski po raz pierwszy tańczyła w wyższej kategorii: Amator Latin combi, w której po tanecznym boju w międzynarodowym towarzystwie, w finale zajęła 6 miejsce. Drugi raz na turnieju wystąpiła para Katarzyna Pawlak i Eliza Świtalska – jak rok temu została bardzo wysoko oceniona przez sędziów w kategorii Superdebiut combi i uplasowała się na 1 miejscu. Po raz pierwszy na turniejowym parkiecie pokazali się: Maciej Januszewski, który zatańczył świetną choreografię w kategorii Freestyle i zajął 2 miejsce! W kategorii Superdebiut combi (wysoko oceniona przez sędziów) para Sandra Szubert i Konrad Lipowicz, Ex aequo z Kasią i Elizą zdobyła 1 miejsce.
Arkadiusz Skrzypiński spotyka się z młodzieżą w Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie.
SANPROBI partnerem KSI START Szczecin! W siedzibie Klubu miało miejsce spotkanie z Panami Igorem Łoniewskim i Robertem Korneckim reprezentującymi firmę SANPROBI. KSI START Szczecin wzbogacił się o wielkiego partnera! Część z nas doskonale pamięta zalety probiotyków Sanprobi używając ich np. podczas Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016.
Firma SANPROBI Sp. z o.o. Sp.k. posiada w swojej ofercie najwyższej jakości produkty zawierające wyselekcjonowane szczepy bakterii probiotycznych. Firma powstała w 2008 roku i w krótkim czasie stała się uznanym w Polsce ekspertem w suplementacji probiotycznej.
SANPROBI to firma z wyłącznie polskim kapitałem. Jej siedziba znajduje się w Szczecinie, tam też zlokalizowany jest jej zakład produkcyjny oraz laboratorium, które jako jedno z nielicznych w Polsce zajmuje się kompleksowo mikrobiotą. To właśnie w nim prowadzone są badania naukowe niezbędne do opracowania nowych produktów probiotycznych.
Firma prowadzi liczne badania angażując w nie badaczy z ośrodków naukowych polskich i zagranicznych. Są to między innymi: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu i w Lublinie, Uniwersytet Jagielloński, Śląski Uniwersytet Medyczny, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny Charité z Berlina i inne.
Ideą firmy SANPROBI jest tworzenie nowych rozwiązań wspierających mikrobiotę.
Uważnie wsłuchując się w zdanie współpracujących lekarzy i naukowców, firma SANPROBI wprowadza na rynek probiotyki dopasowane do potrzeb konsumentów.
Produkty SANPROBI wyznaczają nowe trendy w branży suplementów diety w Polsce. Powstają one z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, a ich skład i bezpieczeństwo potwierdzane są regularnie w zewnętrznych laboratoriach analitycznych. O wysokiej jakości produktów SANPROBI świadczą liczne badania.
Wybrane probiotyki uzyskały pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytutu Jakości Jagiellońskiego Centrum Innowacji. Ponadto probiotyki SANPROBI zostały docenione i nagrodzone prestiżowymi wyróżnieniami, m.in. zajęły pierwsze miejsce wśród najczęściej polecanych przez farmaceutów porduktów roku 2018, w kategorii preparatów probiotycznych dla dorosłych.
Za nami II Amatorski Integracyjny Turniej Bocci w Szczecinie (organizatorem Fundacja Aktywnej Rehabilitacji). II miejsce w kategorii „osoby chodzące” dla naszej drużyny w składzie: Lidia Kowalczyk, Zdzisława Butrym, Teresa Urbańska. Wystawiliśmy trzy składy.
W dniach 18-20 października nasza drużyna (w składzie: Ewa Wojciechowicz, Tomasz Labocha, Tomasz Kloc, Michał Biłat, Katarzyna Biłat, Jerzy Wójcikowski, Andrzej Sikuciński, Piotr Jarosz, Szymon Cybulski, Andrzej Kumela i Karolina Hubkiewicz) reprezentowała KSI START Szczecin na Turnieju Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco w Łodzi. Był to drugi z trzech zaplanowanych turniejów w tym cyklu zawodów. Po dwóch turniejach jesteśmy na 7. miejscu.
20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Kolarze naszego Klubu tym razem nieco dalej: 6. Robert Nowicki, 10. Zbigniew Wandachowicz, 11. Marcin Cepa, 12. Mariusz Gryglas.
Sydney 2019 World Shooting Para Sport Championships. Mamy wystrzelane w Australii srebro Mistrzostw Świata! Drużyna w składzie: Sławomir Okoniewski, Szymon Sowiński („Start” Zielona Góra), Kacper Pierzyński („Start” Gorzów Wlkp.) w konkurencji P5 – Mixed 10m Air Pistol Standard SH1. Złoto dla Ukraińców, brąz dla Rosjan.
Gorąca atmosfera otwarta dla naszych Klubowiczów otwarta w studio fitness FORMA.
III Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Bocci. Nasza drużyna w składzie: Lidia Kowalczyk, Daniel Pietras, Jan Gawroński zajęła III miejsce w grupie integracyjnej na Eliminacyjnym Turnieju Mistrzostw Polski w Głogowie. Wielki sukces Daniela Gawrońskiego, zakwalifikował się do Finału Mistrzostw Polski.
Finał Turnieju Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Elblągu. Nasza drużyna (Ewa Wojciechowicz, Tomasz Labocha, Michał Biłat, Jerzy Wójcikowski, Andrzej Sikuciński, Paweł Smolich, Piotr Jarosz, Dariusz Cegiełka) rozegrała cztery mecze odnosząc dwa zwycięstwa. „Małe punkty” zdobyte podczas całego cyklu zawodów pozwoliły na zajęcie 6 miejsca, a naszemu Dariuszowi Cegiełce na wyróżnienie w złotej ósemce najlepszych zawodników turnieju. KSI START Szczecin 6-tą drużyną Mistrzostw Polski w Siatkówce na Siedząco 2019.
Już w listopadzie, w Krakowie, w dniach odbyły się X Mistrzostwa Polski w Bocci. Daniel Gawroński w kategorii BC-5 zajął 1. miejsce wygrywając wszystkie 3 mecze! Co to oznacza? Awans do I ligi bocci!
Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Dubaj 2019 – mamy 5tą kwalifikację na Tokio 2020!
Reprezentacja Polski przywiozła z Emiratów Arabskich 15 medali, trójce szczecińskich przedstawicieli niestety się nie udała. Jest jednak bardzo dobrze. Podopieczna Renaty Chilewskiej, Joanna Oleksiuk czwartym miejscem w pchnięciu kulą (tylko 2cm od medalu!) wywalczyła kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020, a dla podopiecznych Hanny Bindaszewskiej: Jakuba Nicponia i Sabiny Stenka-Szymańskiej walka się jeszcze nie skończyła.
9.11. Jakub Nicpoń biegł w finale na 100m zajmując 7. miejsce, złoto dla Nabijczyka.
10.11. Joanna Oleksiuk konkurowała w rzucie oszczepem. 8. miejsce na początek. Złoto dla Chinki. brąz dla Polki Lucyny Kornobys.
13.11. Ponownie Jakub Nicpoń na starcie w finałowym biegu, tym razem 100m i 6 miejsce (0,01s. od miejsca 5.). Złoto dla Irlandczyka.
15.11. Joanna Oleksiuk, godzinę przed Sabiną rozpoczęła walkę w pchnięciu kulą, tylko 2cm mniej od Marokanki i 4., premiowane na Igrzyska. Złoto dla Lucyny Kornobys.
15.11. Sabina Stenka Szymańska zaprezentowała się jako ostatnia w finale na 400m. Zajęła miejsce 5. Złoto dla Amerykanki.
W szczecińskiej Netto Arenie świętowano „IV Pomorzańskie Spotkanie z okazji Światowego Dnia Wcześniaka”. Nie zabrakło akcentu sportowego, jednym z punktów programu było „Mistrzowie dla Małych Wojowników – spotkanie z mistrzami sportu”. I kto brał w nim udział? Nie zabrakło Marty Pihan-Kuleszy i prawdziwej gwiazdy jaką jest Monika Pyrek. Z naszej strony przybyli Arkadiusz Skrzypiński (który spotkał tam swoją pierwszą rehabilitantkę, której sam mając kilka lat był jej pierwszym pacjentem) i lekkoatletki Sabina Stenka Szymańska oraz Joanna Oleksiuk z trenerką Renatą Chilewską.
W Drzonkowie odbyło się 2. Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Uczestniczyła w nich liczna grupa naszych klubowiczów.
W klasie 1-3 Wiesław Dziliński na trzecim miejscu podium! Brawo!
W klasie 7 reprezentował nas Krystian Mamot i został sklasyfikowany na miejscach 13-14.
W klasie 8 Maciej Połuboczko (miejsca 3-4) i Jerzy Wójcikowski (miejsca 11-12).
W klasie 9 Jan Stawiecki (miejsca 17-18) i Tadeusz Pośpiech (12. miejsce).
W klasie 11 Sławomir Jędras (miejsca 5-6).
Michał Błach drugi w kategorii Masters na 500 m w Otwartych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego na Ergometrze Wioślarskim.
Powitanie Jesieni z Mistrzami Sportu w Netto Arenie. W zabawie uczestniczyło blisko 300 szczecińskich przedszkolaków oraz gwiazdy szczecińskiego sportu. Nas reprezentowali Jolanta Majka, Arkadiusz Skrzypiński i Tomasz Kaźmierczak.
Szkolimy się! „Konferencja trenerów szkolenia olimpijskiego i paraolimpijskiego Tokio 2020” w COS Spała z udziałem Tomasza Kaźmierczaka, trenera głównego kadry polski wioślarzy niepełnosprawnych. Wśród wykładowców m.in. dr Gerard Rietjens fizjolog wielu zawodników kadry Holandii i dr Genadijus Sokolovas współpracujący z M.Phelps’em, prof. Jan Blecharz i wielu innych świetnych specjalistów – naukowców i praktyków.
Winter Polish Open 2019
Przyzwyczailiśmy się do tego, że KSI START Szczecin organizuje Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. W tym roku zorganizowaliśmy je w dniach 20-24 listopada dzięki projektowi PFRON: „Cykl imprez sportowych”, ogromnej pomocy Miasta Szczecin (z Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piotra Krzystka), a także Polskiemu Związkowi Sportu Niepełnosprawnych START, a co się z tym wiąże z Ministerstwem Sportu. Wszystko w pięknym obiekcie jakim jest Floating Arena, Celem imprezy umożliwienie zawodnikom uzyskania minimów na Igrzyska Paraolimpijskie oraz popularyzacja aktywności fizycznej w środowisku osób z niepełnosprawnościami.
Zaczynamy tworzyć nową jakość. W edycji 2019 mogliśmy liczyć na pomoc nowego partnera Klubu, agencji Lungo. Winter Polish Open uzyskało wsparcie od dużych firm, z LOTTO na czele. Otrzymaliśmy od Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” prawa do wykorzystywania biało-czerwonego logo. Tym wyróżnieniem promujemy Polskę na świecie, to dla nas zaszczyt.
W ostatnim roku Klub pozyskał również partnerów, którzy m.in. ufundowali nagrody zawodnikom (jak np. firma Tenzi), czy zadbali o energię/nawodnienie pływaków jak Oshee.
Przygotowania trwały cały rok, tak jak już rozpoczęliśmy prace nad edycją 2020. Klika dni przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji agencja zorganizowała dla nas w restauracji Rydla 52 pierwszą w historii Klubu konferencję prasową. Dla przybyłych przedstawicieli mediów czekały profesjonalnie przygotowane materiały. Zaprocentowało to m.in. patronatem medialnym TVP Szczecin (która m.in. podczas głównego wydania Kroniki łączyła się na żywo z Floating Areną), Radia Szczecin (przez cały tydzień byliśmy obecni w wielu audycjach i wiadomościach) i magazynu szczecińskiego Prestiż.
Lungo odświeżyło dedykowaną stronę mistrzostw swimming.szczecin.pl (w języku polskim i angielskim), uruchomiło START TV (gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. mistrza olimpijskiego Marka Kolbowicza). Powstał fanpage na Facebook (jeśli ktoś go do tej pory nie polubił to ma właśnie okazję nadrobić zaległości).
Oczekiwaliśmy w Szczecinie 12 reprezentacji: od Islandii, przez Hiszpanię i Holandię, przez Danię, Czechy, aż po Irak i Indie. Nie mogliśmy się również doczekać przyjazdu ponad 20 polskich klubów. Łącznie niemal 350 uczestników (w tym blisko 200 pływaków). (więcej na tej stronie).
Pierwszy raz na kibiców czekały dodatkowe atrakcje. Dzieci nie miały prawa się nudzić. Powstał informator (51 stron!) dla wszystkich uczestników i kibiców szczęściarzy (nakład rozszedł się błyskawicznie).
Zapowiedzi Winter Polish Open znalazły się m.in.: w magazynie Prestiż, w Infoludku, w Aktywnej Sobocie Radia Szczecin, w serwisach informacyjnych Radia Szczecin, w Kronice TVP Szczecin, w Sporcie TVP Szczecin. Zapraszała Gazeta Wyborcza.
Mistrzostwa rozpoczęły się w piątek, 22 listopada. Uroczyste otwarcie rozpoczęło się od wprowadzenia przez szczecińskiego Gryfusia przedstawicieli 38 ekip, w tym 12 zagranicznych. Sportowcy, kibice zostali powitani m.in. przez przedstawicieli zachodniopomorskich władz. W imieniu organizatorów powitał prezes KSI START Szczecin Tomasz Kaźmierczak, przemówił Marcel Jarosławski z Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START. Jako ostatni głos zabrał Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, który oficjalnie otworzył Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych.
Floating Arena ożyła dla całych rodzin. Pływaniu towarzyszy wiele bezpłatnych, dodatkowych atrakcji. Najmłodsi mogli zobaczyć spektakl teatralny z bajkami Brzechwy Teatru Rozmaitości Gwitajcie, mieli strefę wolnej zabawy, malowanie buziek. Mamy mogły uczestniczyć w otwartych zajęciach jogi, a całe rodziny uczestniczyły w pokazie iluzjonisty Mekwa Street Magic. Dzień pierwszy mistrzostw zakończył się niesamowitym pokazem laserowym, który przejdzie do historii event’ów sportowych przygotowany przez firmę Visual Sensation.
Zarówno organizacja mistrzostw, jak i rywalizacje pomiędzy zawodnikami stały na najwyższym poziomie. W ostatnich latach na szczecińskiej Floating Arenie dominowała reprezentacja Holandii, tym razem pierwsze skrzypce zagrała reprezentacja Uzbekistanu. Najlepszy wynik pierwszego dnia wśród kobiet należy do Uzbejki Nigorakhon Mirzokhidova’ej (grupa S13), która na dystansie 100 m stylem grzbietowym uzyskała 933 pkt. W gronie mężczyzn najlepszy okazał się Michał Golus (grupa S8) z klubu MKS Wodnik Radom, który na 50 m stylem motylkowym uzyskał 931 pkt. Kibice czekali na pojedynek na 50 m motylkiem paraolimpijskich gwiazd: reprezentantki gospodarzy z KSI START Szczecin Pauliny Woźniak z Joanną Mendak (Start Białystok). Zwycięstwo Mendak, przed Woźniak, na trzecim miejscu uplasowała się reprezentantka Danii Amalie Vinther.
Zobacz galerię zdjęć pierwszego dnia.
W sportowym studio TVP Szczecin gościła Paulina Woźniak, a Jarosław Marendziak łączył się na żywo z głównym wydaniem Kroniki i zapraszał na trybuny.
Joanna Mendak wypełniła startem na 100m stylem motylkowym minimum kwalifikacyjne do igrzysk paraolimpijskich w Tokio 2020 (Minimum Qualification Standard)! Niebywały sukces odniósł również 16-letni Alan Ogorzałek (grupa S10) ze Startu Wrocław płynąc 400m stylem dowolnym. Cieszymy się, że wydarzyło się to właśnie w Szczecinie!
Dominowała reprezentacja Uzbekistanu. Zawodnikiem dnia został Firdavsbek Musabekov (grupa SB13), który na 100m stylem klasycznym uzyskał imponujące 943 pkt. Reprezentantka gospodarzy z KSI START Szczecin Paulina Woźniak zdobyła swój drugi medal, tym razem brązowy na 50 m stylem dowolnym, uzyskując wynik dnia w gronie polskich zawodniczek (871 pkt.). Kowalski Gabriel z klubu PSP Swim Płock na 50 dowolnym uzyskał 870 pkt., co okazało się najlepszym wynikiem wśród polskich zawodników.
Nie zabrakło imprez towarzyszących dla dzieci kibiców. Równolegle odbywały się zajęcia piłkarskie prowadzone przez Socatots / Brazylian Soccer Schools, pokaz taneczny szkoły tańca Keep, a także coś dla mam, czyli gimnastyka korekcyjna prowadzona przez Eurofitness. Cały czas była otwarta strefa wolnej zabawy, malowano buźki.
Udostępniamy większą galerię zdjęć z dnia 2.
Na kolejne pływackie emocje w międzynarodowym gronie będziemy musieli czekać cały rok. Uśmiechnięci Hiszpanie, Holendrzy, pełni pozytywnej energii Irakijczycy. Na trybunach liczna grupa Duńczyków. Wszyscy przybyli goście do grodu Gryfa są wrażeniem organizacji Winter Polish Open.
Wynik trzeciego dnia w gronie kobiet należy do holenderki Cleo Keizer, która na 50 m stylem grzbietowym osiągnęła 961 pkt., wśród polskich zawodniczek najlepszą okazała się szczecinianka Paulina Woźniak, która uzyskała 774 pkt. Najlepszy wynik dnia w gronie mężczyzn należy do Polaka Patryka Biskupa z KKS Włókniarz 1925 Kalisz, który na 50m stylem grzbietowym wywalczył 911 pkt.
Organizatorzy podsumowali przebieg zawodów i wybrali najlepszych zawodników i drużyny. Najlepszą pływaczką została wybrana Paulina Woźniak (KSI START Szczecin), która uzyskała łącznie z 2518 pkt. Wśród mężczyzn najlepszy był Igor Hrehorowicz (Start Wrocław) z wynikiem 2571 pkt. Pośród drużyn narodowych wyróżniła się reprezentacja Uzbekistanu, która zdominowała zawody. Natomiast najlepszą polską drużyną okazał się lokalny KSI START Szczecin (w składzie: Paulina Woźniak, Nikola Lisiak, Natalia Czarnuch, Weronika Apolinarek, Mateusz Szada – Borzyszkowski, Andrzej Nejman, Krzysztof Andrzejak, Wojciech Trybuszewski, Łukasz Denicki, Aleksandra Łukasiewicz, Ewa Skowron, Grzegorz Frankiewicz, Piotr Mejsner).
Atrakcje dla najmłodszych również w niedzielę. Zajęcia rytmiczno-wokalne, czytanie dzieciom, Socatots/Brazilian Soccer Schools, pokazy sztuk walki Bodaikan, malowanie buziek, strefa artystyczna, nauka pierwszej pomocy. Nikt nie miał prawa się nudzić.
Za nami wielka organizacyjna praca. Część organizacyjna samych Mistrzostw Polski, część dodatkowych atrakcji. Godziny pracy pracowników Klubu, agencji Lungo. Czas poświęcony przez wolontariuszy, którym należą się szczególne podziękowania. Wszystko złożyło się na niesamowitą imprezę, która przejdzie do historii.
Udostępniamy większą galerię zdjęć z dnia 3.
Zobaczyliśmy m.in. relację w Sporcie TVP3, przeczytaliśmy na stronach PZSN, zobaczyliśmy w oficjalnych wiadomościach Miasta Szczecin, poinformowała o nas również fundacja Teraz Polska, a także strony PFRON.
Mistrzostwa Polski odbyły się dzięki dofinansowaniu: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miasta Szczecin, Ministerstwa Sportu, Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START, Grupy PGE zespołu elektrowni Dolna Odra.
Partnerem organizacyjnym KSI START Szczecin: agencja lu/ngo.
Partnerzy medialni:
TVP3 Szczecin, Radio Szczecin, Prestiż magazyn szczeciński.
Partnerzy i sponsorami:
Fundacja Teraz Polska, LOTTO, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, polglass, SEAT Krotowski-Cichy, Socatots, Tenzi, Idee, Klub Eurofitness, The Scars Foundation, OSHEE, u.studio, Decathlon, Ekspert Zdrowia, Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie, Szczecińskie WOPR, Sanprobi, klub karate Bodaikan, Wybuchowe Urodziny, szkoła tańca Keep, Mekwa Street Magic, Teatr Rozmaitości Gwitajcie, Visual Sensation.
Poznaliśmy wszystko co najlepsze w KSI START Szczecin roku 2019
Rekordowe 1260 ważnych głosów oddano w pierwszym w historii Klubu głosowaniu internetowym. Nad wszystkim czuwała Kapituła Plebiscytu w składzie: dr Krzysztof Krupecki (przewodniczący – „Krupecki Sport Ekspert”), Krzysztof Fedorowicz (firma Tenzi) i Andrzej Hubkiewicz (agencja Lungo). Plebiscyt zorganizowano w ramach projektu PFRON: „Cykl imprez integracyjnych promujących aktywność sportową w środowisku osób niepełnosprawnych”, partnerem Wydarzenia była PGE Polska Grupa Energetyczna S.A..
Pierwsze podsumowanie Plebiscytu miało miejsce 35 lat temu, w roku 1984. Najlepszym wybrano paraolimpijczyka, Świętej Pamięci Jana Buczaka. Jak zadecydowali internauci? Kto jest trenerem roku? Jaka jest pierwsza 10-tka roku 2019? Uroczysta gala rozpoczęła się w Andrzejki 30 listopada o godz. 20:00 w salach hotelu Radisson Blu w Szczecinie.
Na miejscu 10., 9-ty przed rokiem tenisista stołowy Patryk Chojnowski. Parolimpijczyk, medalista z Londynu i Rio, zakwalifikowany na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020, Mistrz Europy indywidualnie i w deblu, uczestnik Mistrzostw Świata w Tenisie Stołowym (osób pełnosprawnych), również Mistrz Polski (osób pełnosprawnych). Niestety tego dnia rozgrywał w Rzeszowie mecz extraligi i nie mógł przybyć na uroczystość.
Na miejscu 9., 4-ty przed rokiem, tym razem w roli wioślarskiego sternika Arkadiusz Skrzypiński. Parolimpijczyk, członek Kadry Narodowej, sternik 13-tej czwórki podwójnej Wioślarskich Mistrzostwach Świata. Uczestnik wioślarskich i kolarskich Pucharów Świata.
Na miejscu 8., 10-ta przed rokiem lekkoatletka Sabina Stenka-Szymańska. Sabina to Paraolimpijka, 5-ta zawodniczka w biegu na 400m Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju.
Na miejscu 7. 6-ty przed rokiem lekkoatleta Jakub Nicpoń. W Dubaju 6. miejsce w biegu na 100m i 7. miejsce w biegu na 400m Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata.
Na miejscu 6., 5-ta przed rokiem tenisistka stołowa Natalia Partyka. Multimedalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Sydney, Aten, Pekinu, Londynu i Rio. Zakwalifikowana na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020. Trzykrotna Olimpijka. Mistrzyni Europy indywidualnie i wicemistrzyni w deblu, drużynowy brąz Igrzysk Europejskich (osób pełnosprawnych), brąz Drużynowych Mistrzostw Europy (osób pełnosprawnych), Mistrzyni Polski w deblu i wicemistrzyni w singlu (osób pełnosprawnych), Mistrzyni czeskiej extraligi (osób pełnosprawnych), “Tenisistka Stołowa 20-lecia” Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Niestety tego dnia była w drodze do Austrii na swój mecz Ligi Mistrzów.
Na miejscu 5. strzelec Sławomir Okoniewski. Paraolimpijczyk z Aten i Pekinu. W australijskim Sydney wystrzelał z drużyną srebro Mistrzostw Świata w konkurencji P5 – Mixed 10m Pistolet Pneumatyczny Standard SH1. Mistrz Polski.
Na miejscu 4., 8-my przed rokiem kolarz Piotr Kacalski. 11. miejsce w jeździe indywidualnej na czas i 12. w wyścigu ze startu wspólnego Parakolarskich Mistrzostw Świata UCI. Uczestnik Pucharów Świata, zwycięzca jednego z Pucharów Europy, Mistrz Polski.
Na miejscu 3., 7-my przed rokiem wioślarz Jarosław Kailing. Jarek to 8. zawodnik Wioślarskich Mistrzostwach Świata, uczestnik Pucharów Świata, brązowy medalista Mistrzostw Europy na ergometrze wioślarskim. Specjalny puchar od Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej wręczył Stanisław Kopeć. Niestety Kailing nie mógł być z nami ponieważ przygotowuje się w Hiszpanii do włoskich regat ostatniej szansy na zdobycie kwalifikacji paraolimpijskiej.
Na miejscu drugim zeszłoroczni zwycięzcy, wioślarska dwójka Jolanta Majka i Michał Gadowski, która uzyskała 446 głosów. Paraolimpijczycy z Londynu i Rio. Zakwalifikowani na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020. 6-ta osada Wioślarskich Mistrzostw Świata. Medaliści Pucharów Świata w dwójce. Medaliści Pucharów Świata na jedynkach. Medaliści indywidualnie Mistrzostw Europy i Świata i na ergometrze wioślarskim.
Najwięcej, bo aż 557 głosów zebrała lekkoatletka Joanna Oleksiuk. Zdobywając w Dubaju 4. miejsce w pchnięciu kulą Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata, będąc tylko 2cm od medalu osiągnęła minimum na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020. W Dubaju była również 8. w rzucie oszczepem.
Trenerem roku z wynikiem 685 głosów została prowadząca Joannę Oleksiuk Renata Chilewska.
Statuetki z podziękowaniami za wsparcie trafiły w ręce Anny Rąbel – Dyrektor Oddziału Zachodniopomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PFRON, Krzysztof Kupisa – Dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Szczecin, reprezentującego Prezydenta Miasta, Roberta Korneckiego – Konsula Honorowego Republiki Estonii, reprezentującego firmę Sanprobi, Andrzeja Hubkiewicza – agencja Lungo, Mariusza Pęskiego – firma Idee, Bolesława Tołkacz – reprezentującego Krzysztofa Fedorowicza z firmy Tenzi, Josefa Muhammed Yusuf – Academy of Art and Knowledge. Statuetki trafią w ręce Łukasza Szeligi – prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START i Jarosława Sieranta z firmy Oshee.
Gali towarzyszyła m.in. wystawa pięknych czarno/białych zdjęć z zakończonych przed tygodniem Winter Polish Open, których autorem jest Marcin Wawrzaszek.
Miał również miejsce pokaz przedpremierowy clipu wideo do utworu „When legends rise” zespołu Godsmack, który przez cały najbliższy rok będzie promował na świecie Winter Polish Open. Nasza sekcja tańca na wózkach zaprezentowała fantastyczny występ. Mieliśmy przyjemność zobaczyć recital duetu Jackpot Towarzyszyły nam w strojach ludowych dziewczęta z zespołu pieśni i tańca Szczecinianie.
Platformę do głosowania internetowego przygotowała agencja Lungo. Nagrody dla najlepszych obok PGE ufundowali Tenzi, Sanprobi i Academy of Art and Knowledge (Klinika LA Beauty, AK Dietetyk Kosmetolog, Trener, Art of Beauty). Nagrody zostały również rozlosowane w gronie głosujących.
Nasz udział w sportowej rywalizacji wspiera Miasto Szczecin, Urząd Marszałkowski, PFRON,Ministerstwo Sportu, PZSN START i Polski Komitet Paraolimpijski.