To był długi i intensywny wydłużony weekend w hali rozgrzewkowej Netto Areny w Szczecinie. Przez trzy dni rozegrano tu aż 28 spotkań, które zadecydowały o podziale medali wśród kobiet i mężczyzn oraz ostatecznie o spadkach i awansach z ligi I do II i odwrotnie. Ważne, że podział męskiej części rywalizacji na dwie ligi sprawił, że częściej dochodzi do wyrównanych, trzymających do końca w napięciu spotkań, a czasami i tak kończą się one remisami. Dodatkowo fakt, że o srebrze i brązie panów oraz o medalach pań nie decydowały już zdobyte punkty a bilans zdobytych i straconych bramek – ma swoją wymowę. Ostatecznie tak prezentują się podia mistrzostw Polski kobiet i mężczyz:
KOBIETY MĘŻCZYŹNI
- UKS OKEJ LUBLIN 1. UKS LASKI
- KATOWICE 2. BYKI WROCŁAW
- UKS LASKI 3. UKS OKEJ LUBLIN
W kwestii baraży – bezpośrednie starcie WBR Kraków – Katowice trzymało w napięciu przede wszystkim w I połowie. Drugą zdominował już 4. zespół tegorocznego sezonu i Kraków wygrywając 17:7 obronił miejsce w elicie.
Po zakończeniu szczecińskiego finału trener kadry powołał zawodników na międzynarodowy turnieju w Tokio. Tam nasza reprezentacja zmierzy się m.in. z aktualnym mistrzem paralimpijskim Japonią oraz bardzo silną Australią.
zadanie współfinansowały: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych . Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, partnerami wydarzenie byli: Beata Polska, Tenzi, Radisson Blu Hotel Szczecin.