Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych (Kraków)

W dniach 17–19.05.2019 w Krakowie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu. W zawodach tych wystartowały również zawodniczki reprezentujący barwy KSI START SZCZECIN. Nasz klub reprezentowały: Nikola Lisiak, Aleksandra Łukasiewicz i Natalia Czarnuch.

Nikola Lisiak czterokrotnie stawała na podium w stylu dowolnym w grupie startowej S10. miejsce na 400 metrów stylem dowolnym, 2 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 2 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, 2 miejsce na 200 metrów stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej w połączonych grupach S 8–10 Nikola zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal.

Aleksandra Łukasiewicz startująca w grupie startowej  S7 była 1 na 100 metrów stylem grzbietowym, 2 na 50 metrów stylem dowolnym, 1 na 50 metrów stylem grzbietowym, 1 na 100 metrów stylem klasycznym, oraz zajęła 1 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym. W klasyfikacji generalnej w połączonych grupach S 3–7 Ola zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal.

Trzecia z naszych reprezentantek Natalia Czarnuch startująca w grupie S 3/4 również z powodzeniem startowała w swoich koronnych  konkurencjach. Na dystansach 50, 100, 200 metrów stylem dowolnym, oraz 50, 100 metrów stylem grzbietowym. Nasza zawodniczka uplasowała się na najwyższym stopniu podium. W klasyfikacji generalnej w połączonych grupach S3–7 Natalia zajęła trzecią pozycję i zdobyła brązowy medal.

Wyniki naszych zawodniczek są bardzo dobrą prognozą na zbliżające się za miesiąc Mistrzostwa Polski Seniorów które odbędą się w Zielonej Górze.

Opracował Grzegorz Musztafaga

Nasz udział w sportowej rywalizacji wspiera Miasto SzczecinUrząd MarszałkowskiPFRONPZSN START / Ministerstwo SportuPolski Komitet Paraolimpijski.