1 czerwca, zawodnicy z sekcji lekkoatletycznej: konkurencje rzutowe pod opieką trenerek Renaty Chilewskiej oraz Ireny Pienio wystartowali w drugiej rundzie zawodów z cyklu Grand Prix Polski. Zawodnicy Michał Buczyński, Tomasz Suchocki, Krzysztof Suchocki i Zbigniew Urbański zaliczyli bardzo dobre starty podczas zawodów i poprawili swoje rekordy życiowe, a Paulina Oleksy została najlepszą zawodniczką podczas konkursu rzutu oszczepem. Joanna Oleksiuk również z rekordem życiowym.
2 czerwca nasi kolarze (1. Michał Urtnowski, 2. Mariusz Gryglas, 3. Piotr Kacalski, 4. Marek Szczepański) ścigali się w XXXI Ogólnopolskim Biegu Ulicznym „Policka Piętnastka”.
Podczas Eliminacji do Mistrzostw Polski w Bocci (Konopiska/Częstochowa) Daniel Gawroński zajął II miejsce w grupie BC5 drugiej ligi. Daniel ma realne szanse na awans.
Srebro w w skoku w dal i złoto w sztafecie 4x100m dla Sabiny Stenka-Szymańska w XXVI Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawni-Razem” w Ciechanowie.
W dniach 7-9 czerwca w Gorzowie Wlkp. odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Strzelectwie Sportowym Osób Niepełnosprawnych. W pierwszym dniu nasza drużyna zdobyła 7 medali – 1 złoto, 4 srebra i 2 brązowe. Medale wywalczyli: Waldemar i Beata Andruszkiewicz, Jolanta Szulc, Stanisław Krzystyniak oraz Sławomir Okoniewski. W drugim dniu zawodów w Gorzowie Wlkp, zdobyliśmy 5 medali, w tym trzy złote, jeden srebrny i brązowy. Złota wywalczyli w konkurencji R3 Waldemar Andruszkiewicz, a w P6 MIX Beata Andruszkiewicz i Sławomir Okoniewski. Srebro wywalczył w R3 Tadeusz Sondej, a brązowy medal zdobyła Jolanta Szulc. W konkurencji R5 złoto przypadło też dla naszego zawodnika Stanisława Krzystyniaka.
Grupa lekkoatletów z trenerką Renatą Chilewską reprezentowała nasz klub w II Rundzie Grand Prix Polski w Lekkiej Atletyce (Białystok). Joanna Oleksiuk zajęła 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji kobiet konkurencji technicznych mitingu: pchnięcie kulą z wynikiem 6 m i 27 cm (rekord życiowy, 981 punktów), w rzucie dyskiem również poprawiony rekord życiowy na 13 m 43 cm.
Bartłomiej Woźniak rekordy życiowe 8 m i 7 cm w pchnięciu kulą, a w rzucie dyskiem uzyskał rezultat 27 m 41 cm. Zbyszek Urbański – pchnięcie kulą 7 m 61 cm (rekord życiowy). Suchocki Tomasz i Suchocki Krzysztof utrzymali swój dotychczasowy poziom.
Organizowaliśmy Ogólnopolskie Zawody Bocci (Szczecin) które przejdą do historii. Dopiero ostatni rzut zadecydował o zwycięstwie w zawodach drużyny ze Sławy. KSI START Szczecin na drugim miejscu.
10.06. w Warszawie nasz prezes Tomasz Kaźmierczak reprezentował Klub na Zwyczajnym Krajowym Zjeździe Delegatów Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” .
10.06. nasi klubowicze uroczyście otrzymali listy gratulacyjne za osiągnięcia sportowe z 2018 roku podpisane przez Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka. Wyróżnieni zawodnicy: Krzymuska Agata, Szulc Jolanta, Oleksy Paulina, Mejsner Piotr, Kacalski Piotr, Andruszkiewicz Waldemar, Kamiński Artur, Buczyński Michał, Gawroński Daniel, Pietras Daniel, Skrzypiński Arkadiusz, i trener: Pienio Irena.
9.06. to 27. Bieg Papieski Domacyno-Karlino. Wyniki: 1. Michał Urtnowski, 2. Mariusz Gryglas, 3. Marcin Cepa, 4. Piotr Kacalski, 5. Marek Szczepański.
Paulina Woźniak pływacki Internationale Deutsche Meisterschaften (Berlin, GER) kończy z Rekordem Polski na 50 metrów stylem dowolnym, dwa srebrne medale w sztafetach 4×100 dowolnym i 4×100 zmiennym. Wypełniła minima na tegoroczne Mistrzostwa Świata.
Natalia Partyka na zgrupowaniu kadry narodowej w tenisie stołowym w chińskim Chengdu.
Letnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu 2019 (Drzonków/Zielona Góra). Dzień pierwszy: Paulina Woźniak zdobyła 2 złote medale i 2 srebrne w kategorii Open. Nikola Lisiak uzyskała dwa wyniki, które dały jej dwa piąte miejsca i rekordy życiowe. Piotr Mejsner rekord życiowy na 100m grzbietem, co pozwoliło uzyskać 5 miejsce. Reszta ekipy również uzyskała bardzo dobre wyniki. Drugi dzień zmagań. Paulina Woźniak dołożyła do swojego dorobku kolejne złoto na 50m grzbietem w kategorii Open, oraz złoto w grupie startowej S9, uzyskała drugi najlepszy wynik punktowy w całych zawodach. Piotr Mejsner zdobył srebro w klasyfikacji generalnej w swojej grupie startowej oraz dorzucił kolejny rekord życiowy. Wojciech Trybuszewski oraz Natalia Czarnuch zdobyli srebra w swoich grupach startowych. Ewa Skowron i Nikola Lisiak zajęły odpowiednio 5 i 7 miejsce w grupach startowych S5 oraz S10. Nikola Lisiak otarła się o brązowy medal w kategorii open na dystansie 200m stylem dowolnym.
Paulina Woźniak miała przyjemność poczytać przedszkolakom wiersze i ulubioną baśń „Czerwony Kapturek” z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
W dniach 10-19.06.2019 odbyły się warsztaty wioślarzy niepełnosprawnych w ramach projektu „Sport dla Wszystkich!” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
21-23 czerwca to rywalizacja o Puchar Świata w Wioślarstwie. Wioślarze i parawioślarze wspólnie rywalizowali na Jeziorze Malta w Poznaniu. 823 sportowców (70 z niepełnosprawnościami, 8 reprezentantów Polski) z 45 krajów (17 reprezentacji z parawioślarzami w sześciu konkurencjach). Przy wielkim zainteresowaniu mediów wystartowała cała światowa czołówka, z medalistami Igrzysk i Mistrzostw Świata na czele. Całość zmagań w stolicy Wielkopolski można było oglądać na żywo w transmisji internetowej, a niedzielne finały m.in. w TVP SPORT. Liderzy naszej kadry, wicemistrzowie świata: Jolanta Majka Pawlak i Michał Gadowski PR2 Mix2x (dwójka podwójna mieszana) w finale A byli obserwowani nie tylko przez telewizyjne kamery, ale i pełne trybuny kibiców z całego świata. Wywalczyli srebrne medale i musieli uznać wyższość pary holenderskiej. Wcześniej Jarosław Kailing PR1 M1x (jedynka) wygrał finał B co ostatecznie dało mu 7 miejsce. Natomiast czwórka podwójna ze sternikiem PR3 Mix4+ w składzie Patrycja Kapłon, Robert Niesyczyński, Daniel Bojarek, Magdalena Maxelon, Arkadiusz Skrzypiński (sternik) w repasażu zajęli 5 miejsce przegrywając miejsce w finale z osadą Niemiec o 1,29 sekundy (ostatecznie 7 miejsce). Ciężką pracę wykonał sztab szkoleniowy Tomasza Kaźmierczaka w składzie dr Krzysztof Krupecki, Tomasz Zagórski, Przemysław Konecki i fizjoterapeutka Beata Buryta.
Piotr Bloma startuje w kolarskim ŻTC bike race Opoczno.
Natalia Partyka startuje z kadrą Polski w Japan Open, skończyła na ćwierćfinale debla.
Przedstawiciele Klubu Tomasz Kaźmierczak i Arkadiusz Skrzypiński obecni podczas Turnieju Studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – Boccia 2019.
Piotr Bloma startuje w kolarskich Mistrzostwach Polski Masters (Starachowice).
Natalia Partyka uczestniczy w Igrzyskach Europejskich (białoruski Mińsk). Miksta przegrała 3:2, a mecz indywidualny skończył się wynikiem 2:4. W drużynie wygrała z Rosjankami 3:0 i awansowała do ćwierćfinału turnieju. O półfinał Polski pokonały Austrię 3:1, a mecz o finał przegrały z Niemkami 3:2. Natalia wróciła z brązowym medalem (Węgierki pokonane 3:2).
W dniach 27-30 czerwca odbyły się w Bydgoszczy strzeleckie Mistrzostwa Polski. W pierwszym dniu zdobyliśmy dwa złote medale i jeden srebrny. Złoto wywalczyli w konkurencji P2 Beata Andruszkiewicz, a w konkurencji P1 Sławomir Okoniewski. W R2 srebro zdobyła Jolanta Szulc. Dodatkowo w P2 Beata Andruszkiewicz ustanowiła rekord Polski. W drugim dniu zdobyliśmy sześć medali: 2 złote drużynowo: w konkurencji R3 i P5. Indywidualnie w R3 srebro wywalczył Tadeusz Sondej, a brązowy medal Waldemar Andruszkiewicz. Sławomir Okoniewski zdobył dwa medale, srebro w P5 i brązowy w P3. W ostatnim dniu zdobyliśmy 4 medale: 2 złote i 2 srebrne. Złoto w konkurencji R6 zdobył Tadeusz Sondej, srebro Tadeusz Burski. W R6 drużynowo wywalczyliśmy również złoto. W konkurencji P4 Sławomir Okoniewski zdobył drugie miejsce. W sumie ekipa Szczecin wróciła z 14 medalami.
Nasz udział w sportowej rywalizacji wspiera Miasto Szczecin, Urząd Marszałkowski, PFRON, PZSN START i Polski Komitet Paraolimpijski.