Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu osób niepełnosprawnych (Bydgoszcz 2019)

W dniach 15–17.03.2019 w Bydgoszczy odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu. W zawodach tych wystartowali również zawodnicy reprezentujący barwy KSI START Szczecin. Nasz klub reprezentowały: Nikola Lisiak, Aleksandra Łukasiewicz i Natalia Czarnuch.

Nikola Lisiak czterokrotnie stawała na podium w stylu dowolnym w grupie startowej S10. 1. miejsce na 400 metrów stylem dowolnym, 2. miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 2. miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, 2. miejsce na 200 metrów stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej w połączonych grupach S8–10 Nikola zajęła piąte miejsce.

Aleksandra Łukasiewicz startująca w grupie startowej S7 była 1. na 100 metrów stylem grzbietowym, 2. na 50 metrów stylem dowolnym, 2. na 50 metrów stylem grzbietowym, 2. na 100 metrów stylem klasycznym, oraz zajęła 2. miejsce na 50 metrów stylem klasycznym. W klasyfikacji generalnej w połączonych grupach S4–7 Ola zajęła drugie miejsce.

Trzecia z naszych reprezentantek, Natalia Czarnuch startująca w grupie S4 również z powodzeniem startowała w swoich koronnych konkurencjach. Na dystansach 50, 100, 200 metrów stylem dowolnym, oraz 50, 100 metrów stylem grzbietowym nasza zawodniczka uplasowała się na najwyższym stopniu podium. W klasyfikacji generalnej w połączonych grupach S4–7 Natalia zajęła trzecią pozycję.

Nasz udział w sportowej rywalizacji wspiera Miasto SzczecinUrząd MarszałkowskiPFRONPZSN START / Ministerstwo SportuPolski Komitet Paraolimpijski.