Mamy medal Igrzysk w Tokio! Natalia Partyka z pierwszym indywidualnym brązowym medalem paraolimpijskim

Kochamy i znamy sport. W chwili porażki trzeba zawodnikowi dać spokój i czas na wyciszenie. Ale już za chwilę Natalia zacznie się cieszyć z brązowego medalu paraolimpijskiego, bo do tej pory zdobywała tylko złote. Cieszy się z nią cały Szczecin. Gratulujemy! Jakie były jej pierwsze publiczne słowa?

Niestety przegrałam dzisiejszy półfinał z Yang Qian (AUS) 11:9 w piątym secie… i nie obronię tytułu Mistrzyni Paraolimpijskiej…💔😔
Turniej indywidualny kończę z brązowym medalem.🥉

Dla TVP Sport Dawid Brilowski napisał:

… Doskonała passa w jej wykonaniu nie zostanie jednak podtrzymana. W półfinale trafiła na Australijkę Yang, która wytrzymała próbę nerwów. Polka popełniła przy stole zbyt wiele błędów. Przez nie przegrała pierwszego i czwartego seta.

Mimo to wydawało się, że Partyka wyjdzie z tej sytuacji obronną ręką. W piątej, decydującej partii zdołała zbudować przewagę 8:3 i 9:4. Wypuściła ją jednak w końcówce. Rywalka zdobyła serię punktów i wygrała 11:9. Tym samym wzięła rewanż za finał olimpijski z Rio de Janeiro, w którym jeszcze jako reprezentantka Chin uległa Polce. …

Partyka paraigrzyska olimpijskie w Tokio skończy więc z brązowym medalem.

Zobacz półfinałowy mecz Natalii na stronie TVP Sport.

Natalia Partyka w Tokio. fot. Bartłomiej Zborowski/ Polski Komitet Paraolimpijski