Podsumowanie miesiąca: październik

W dniach 01-04 października 2020 w Zielonej Górze odbył się X Ogólnopolski Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym. Ekipa strzelców ze Szczecina zdobyła 5 medali. Złoto w konkurencji R3 karabin pneumatyczny leżąc oraz srebro w konkurencji R1 karabin pneumatyczny stojąc wywalczył Waldemar Andruszkiewicz. Srebro zdobyła Beata Andruszkiewicz w P2 pistolet pneumatyczny kobiet. Dwa brązowe medale w konkurencji P5 pistolet szybkostrzelny oraz P1 pistolet pneumatyczny mężczyzn wywalczył Sławomir Okoniewski

W dniach 3-4 października 2020 roku w Gorzowie Wielkopolskim rozegrano 1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. KSI START Szczecin reprezentowali: Wiesław Dziliński, Sławomir Jędras, Maciej Połuboczko, Jan Stawiecki i Jerzy Wójcikowski. Na podium stanął W. Dziliński, zajmując III miejsce w klasie łączonej 1-2. Maciej zajął miejsce 7-8. J. Wójcikowski, mając mniej szczęścia w turnieju głównym, zagrał w turnieju pocieszenia swojej klasy, gdzie zajął II miejsce. J. Stawiecki zakończył zawody na 16. miejscu w klasie 9, a Sławomir uplasował się na miejscu 7-8.

Nasz zawodnik Maciej Januszewski przywiózł do Szczecina srebrny medal XXII Mistrzostw Polski w Tańcu Towarzyskim na Wózkach.

Zorganizowaliśmy Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym. W dniach 09-11 października 2020 r. Gryfino było świadkiem strzeleckiego święta. Zawodnicy ze Szczecina wywalczyli 6 medali: 3 złote i 3 brązowe. Pierwsze miejsce w konkurencji R3 karabin pneumatyczny leżąc zdobył Waldemar Andruszkiewicz (4. Emilia Trześniowska, 6. Tadeusz Burski), w P2 pistolet kobiet złoto zdobyła Beata Andruszkiewicz, a w konkurencji R5 karabin leżąc w grupie SH2 najlepszym został Piotr Kacalski. Wszystkie trzy brązowe medale przypadły Sławomirowi Okoniewskiemu w konkurencjach pistoletowych: P1 (5. Andrzej Zajda), P3 (6. Sławomir Piszczoła, 7. Andrzej Zajda) i P5 (4. Sławomir Piszczoła, 7. Andrzej Zajda). Zawody w Gryfinie były podsumowaniem sezonu strzeleckiego. W konkurencji R6 4. Tadeusz Sondej, 5. Waldemar Andruszkiewicz, 6. Emilia Trześniowska).
Wydarzenie finansowanie przez: Miasto SzczecinPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychPolski Związek Sportu Niepełnosprawnych START i Ministerstwo Sportu.

Parawioślarska osada Jolanta Majka / Michał Gadowski (PR2xMix2x) zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy rozegranych w miniony weekend na torze regatowym poznańskiej Malty. Jarosław Kailing w finale A ukończył rywalizację na 6 pozycji.

Siatkarze uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Polski XXII Elbląg Cup 2020 w dniach 15-18.10.20 w pięciu dyscyplinach: judo, bocci, siatkówce na siedząco, łyżwiarstwie i tenisie stołowym. Zajęliśmy drugie miejsce.
Szczecin – Elbląg (0:2) 16:25, 20:25
Szczecin – Warszawa (2:0) 25:14, 25:12
Warszawa – Szczecin (0:2) 14:25, 15:25
Elbląg- Szczecin (2:1) 25:22, 18:25, 16:14

Grand Prix Polski Niepełnosprawnych (Gdańsk). Zawody zostały rozegrane w dniach 24-25 października 2020 roku w hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby. W klasie 1-3 reprezentował nas Wiesław Dziliński, który zajął miejsca 3-4. W klasie 8 Maciej Połuboczko w etapie grupowym był drugi i odpadł w ćwierćfinale turnieju głównego zajmując miejsca 5-6. W klasie 9 Jan Stawiecki był 3. w etapie grupowym i odpadł w ćwierćfinale turnieju pocieszenia zajmując miejsca 13-14. W klasie 11 Sławomir Jędras w etapie grupowym był drugi i odpadł w ćwierćfinale turnieju głównego zajmując miejsca 7-8.

Puchar w Goalball – Silesia Cup (Chorzów). W tabeli mamy 5. miejsce.
Lublin – Szczecin 25-18
Katowice – Szczecin 20-14
Bierutów – Szczecin 14-17
Szczecin – Kraków 11-18

W dniach 23-25 października 2020 odbył się w Łodzi Drugi Turniej Mistrzostw Polski w Siatkówce na Siedząco. W zawodach wzięło udział 9 drużyn.
SZCZECIN  –  SILESIA  I                      1:2  (25:17, 25:27, 12:15)
SZCZECIN  –  KAŹMIERZ                    0:2  (18:25, 14:25)
SZCZECIN  –  WILKÓW                        2:0  (25:15, 25:16)
SZCZECIN  –  WARSZAWA                   2:1  (25:14, 24:26, 15:9)
W klasyfikacji końcowej po dwóch turniejach zajmowaliśmy 5. miejsce.

Nasz udział w sportowej rywalizacji wspierają: Miasto SzczecinUrząd Marszałkowski Województwa ZachodniopomorskiegoPFRONMinisterstwo Sportu, PZSN STARTPolski Komitet Paraolimpijski i firma Tenzi.