Podsumowanie miesiąca: SIERPIEŃ

5-7.08. I Runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski (Sieradz) – Joanna Oleksiuk druga w pchnięciu kulą za Lucyną Kornobys.

20-23.08. 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski (Kraków). Tym razem wywalczyli w sumie 16 medali: 7. złotych, 6. srebrnych i 3. brązowe.
Dawid Milewski: 1 brąz (dysk),
Sabina Stenka-Szymańska: 1 brązowy (400 m).

Arkadiusz Skrzypiński i Paulina Woźniak w rolach ambasadorów wydarzenia uczestniczyli w wirtualnym Global Charity Race 2020.

28-30. II Runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski (Tarnów). Joanna Oleksiuk potwierdziła aspiracje do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich uzyskując 2. miejsce w ogólnej klasyfikacji w śród kobiet w konkurencjach rzutowych. Dobry występ Tomasza Suchockiego.

28-30.08. Ogólnopolski Zawody Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym (Gorzów Wlkp.), 7 medali.
Dzień 1.: Dwa medale w pistolecie kobiet: złoty medal – Beata Andruszkiewicz i brązowy medal – Agnieszka Grzelak. Dwa medale w konkurencji karabin pneumatyczny leżąc: srebrny medal zdobył Waldemar Andruszkiewicz, a brązowy medal – Emilia Trzaśniowska. Brązowy medal w pistolecie mężczyzn wywalczył Sławomir Okoniewski.
Dzień 2.: W konkurencji P5 – pistolet pneumatyczny brązowy medal wywalczył Sławomir Okoniewski, natomiast w R1 – karabin pneumatyczny brązowy medal zdobył Waldemar Andruszkiewicz.

Złoty 🥇medal w turnieju Budapest Bajnoksag w grze podwójnej wywalczyły Natalia Partyka i Natalia Bajor, a w grze pojedynczej drugie 🥈 miejsce zajęła Natalia Partyka.

Plebiscyt „Skuteczna Kobieta Roku 2020” z udziałem Pauliny Woźniak w kategorii 'sport’ za działanie, osiągniecia i postawę.
Natalia Partyka w Radio BBC.

Nasz udział w sportowej rywalizacji wspiera Miasto SzczecinUrząd MarszałkowskiPFRONMinisterstwo Sportu, PZSN START i Polski Komitet Paraolimpijski.