Zabrakło 1,6 sekundy !!!!

Nasi wioślarze, duet Jolanta Majka i Michał Gadowski oraz jedynkarz Arkadiusz Skrzypiński, rozpoczęli rywalizację w mistrzostwach świata w Belgradzie. To zawody będące równocześnie kwalifikacjami do paraigrzysk Paryż 2024. Nasz mikst w pierwszym swoim starcie zaprezentował się znakomicie. Do końca walczył o wygraną, która dawałaby bezpośredni awans do finału A i gwarancję startu na igrzyskach. Polacy pokonali odwiecznych rywali Francuzów i Ukraińców, do połowy dystansu prowadzili, ale ostatecznie finiszowali jako drudzy za deuetem z Irlandii – Kate O’brien i Steven Mcgowan. Przegrali z nimi o 1,6 sekundy ! To oznacza, że w środę o 10:30 wystartują w repasażu o awans do wielkiego finału. Ich rywalami będą: Meksykanie, Brazylijczycy, Holendrzy i Amerykanie. Dwa pierwsze miejsca premiowane są awansem do finału A.

Swój pierwszy start w mistrzostwach ma też za sobą nasz skifista Arkadiusz Skrzypiński. W jego wypadku plan był inny. Miał popłynąć spokojnie, szans na awans do półfinału szukając także jutro. Start o 10:20.

zdjęcia: worldrowing.com